„Je to pro mě odměna, na které má ale zásluhu celý tým," podotkl skromně třiadvacetiletý fotbalista.

Jaká byla jarní premiéra?

S Hulínem to byl stejný zápas jako na podzim. My jsme celou první půli bránili, spoléhali na protiútoky a oni drželi míč. Druhý poločas už to bylo z naší strany lepší a podařilo se nám vstřelit branku prakticky ve stejném čase jako v prvním vzájemném utkání.

Zachytal jste si?

Pod tlakem jsme sice byli, ale Hulín si žádnou vyloženou šanci nevytvořil. Nebezpečné spíš byly standardní situace.

Byl to typický zápas Třebíče tak, jak se prezentovala drtivou část podzimu?

Přesně tak. Poctivě jsme bránili a soupeře nepouštěli do šancí.

Pamatujete ve své kariéře takovou porci vychytaných nul?

To určitě ne. Většinu dosavadní kariéry jsem strávil v Jihlavě, kde se gólmani točí, takže tohle je první štace, kde chytám takovou porci zápasů v kuse.

Zatím jste nechyběl ani minutu, ale prý se už uzdravuje někdejší jednička Lukáš Zrzavý, místo kterého jste do Třebíče přišel, čekáte, že dostane šanci?

To není otázka na mě, ale určitě tam vznikne tlak, což je jedině dobře, protože konkurence je potřeba. Lukáš postupně začíná s tréninkem, uvidíme, kdy a jak bude připravený.

V sobotu vás doma čeká Hlučín, který hraje o záchranu, nebude teď role Třebíče opačná než v předchozím zápase? Přece jenom budete favorité…

My hrajeme pořád stejně, takže zase budeme vycházet z defenzivy.

V zimě jste zkoušel štěstí ve druholigové Vlašimi, nelitujete, že to nevyšlo?

Jsem rád za to, že jsem tam mohl absolvovat část přípravy, každopádně Vlašim hraje o záchranu a jsou tam teď úplně jiné tlaky než tady v Třebíči.