Navíc jsou tu pečovatelské domy, tedy mnoho důchodců. A pro ně je velký problém jít přes celé město, k tomu do kopce, nakupovat do Billy nebo do Penny.

„Nasbírala jsem vícero takových nespokojených hlasů od lidí. Otázkou je, co s tím a zda se s tím vůbec dá něco dělat,“ podotkla na pondělní schůzi budějovická zastupitelka Věra Kaňková.

Několik let zpět se schylovalo k tomu, že by v ulici 1. máje měl vzniknout supermarket. Jednání ale usnula. „Nyní se shodou okolností objevil další zájemce, který by rád postavil něco jako supermarket v podobném místě, tedy že by využil část bývalé mlékárny,“ odpověděl Kaňkové trochu překvapivě starosta Budějovic Vlastimil Bařinka.

Podle jeho slov nepříliš známý řetězec, jehož jméno si nezapamatoval, uskutečnil prvotní jednání s budějovickou radnicí, zatím zcela nezávazně.

Tři vlastníci pozemků

„Jde o to, že market by stál v místě, kde jsou nyní tři vlastníci. Jednak my jako město tam máme pozemek, který by řetězec využil na parkoviště. Dále je tam domek Vietnamce, který by asi chtěli vykoupit. A majitel mlékárny by jim měl údajně prodat část objektů, to úplně přesně nevím, ale prý už se společností J + R s.r.o. jednali,“ přiblížil Bařinka, jak se z jeho pohledu věci nyní mají.

Ani Miroslav Suchý z mlékárny zatím nechtěl upřesnit, který řetězec by měl zájem vstoupit na území města. „Ano, můžu potvrdit, že jsme vedli jakási předběžná jednání se zástupci nejmenované firmy. Zatím nejsou podepsané smlouvy, a tak to ponechám bez bližšího komentáře, nebudu nic konkretizovat,“ sdělil obecně Suchý.

Jak jednání dopadnou a zda se opravdu na opačné straně Budějovic taky lidi dočkají lepšího nakupování, ukážou nejbližší měsíce. Možná je to vzkaz obchodníkům, kteří už tu podnikají. Že lidi raději půjdou tam, kde si koupí čerstvé potraviny celý den.