„Momentálně potřebujeme pracovníky v sociálních službách, kteří mají rekvalifikační kurz. Těch je nyní nedostatek a chybí nám hodně," informovala ředitelka Domova pro seniory v Náměšti nad Oslavou Věra Bařinová, která rovněž momentálně vypisuje výběrové řízení na vedoucí zdravotní sestru.

Chybí i sestry

Nedostatek sociálních pracovníků potvrdil také ředitel Oblastní charity Třebíč Petr Jašek. „Těžko se nám shání také zdravotní sestry," přiznal.

Potíže obsadit dlouhodobě některé pracovní pozice mají také v třebíčském Domově pro seniory v ulici Manželů Curierových. „Fyzioterapeuta hledáme již déle než dva roky. Je to odborná práce, kterou nemůže dělat někdo bez patřičného vzdělání podle zákona o nelékařských povoláních, aby mohl provádět úkony na základě toho, co předepíše lékař," popsala ředitelka domova Zuzana Malásková.

V domově mají vypsané výběrové řízení i na vedoucího úseku fyzioterapie a ergoterapie. „Ale je problém obsadit také zástupy například při dlouhodobější nemoci. A tam jde již i o běžné profese kuchař, uklízečka, ošetřovatelka. Hledali jsme také zdravotní sestry. Ty už ale naštěstí máme. Obecně pracovníky sháníme těžko. Nevím, zda odchází do větších měst, nebo se jim nechce k práci se seniory." doplnila Malásková.