Ač si každý řidič musel všimnout značky slepé ulice ve směru na Týn, přesto většina aut včerejší první den uzavírky projížděla od týnské Jednoty z kopce dolů až k zátarasu pravého pruhu se značkou zákaz vjezdu. Řidiči tu vyskakovali z auta, ptali se domorodců sledujících šrumec z chodníku. Ti sice radili, jak se mají řidiči vydat zpět na objížďku po městě, přesto se většina řidičů rozhodla zákaz nerespektovat a projela v protisměrném pruhu. To se některým nevyplatilo, když krátce po desáté hodině na místo přijela na obhlídku městská i státní policie.

„Zhruba během půl hodiny v pondělí naši policisté na místě udělili pět blokových pokut za nerespektování dopravního značení,“ sdělil zástupce ředitele Městské policie Třebíč Ivo Dvořák.

Překvapením se netajil Jiří Švejda, který se stanul před značkou zákaz vjezdu v týnském kopci. „Že budu muset zpátky do města, z toho nadšenej teda nejsem. Naštěstí jsem vyjel o něco dřív, tak to snad k zákazníkovi stihnu. Kdybych jel později, určitě už by byl střed města ucpaný a já bych mohl akorát tak nadávat,“ tvrdil Jiří Švejda.

Cestu do Trnavy si tentokrát Týnem nezkrátil a musel projet zpět středem města, jemuž se původně chtěl vyhnout.

Křižovatku zavřou ze všech směrů

Jenže ti, co se vydali v pondělí po zpáteční cestě do centra v ranní i odpolední špičce, se nevyhnuli časově náročnému popojíždění z kopce od Kocandy až k Podklášterskému mostu. Křižovatka pod Billou v Týně bude uzavřena kompletně už 18. dubna.

Doba uzavírky:

V Třebíči bude uzavřena dolní část Táborské ulice ke křižovatce pod Billou až do neděle 17. dubna.
Ještě náročnější situace pro řidiče vyvstane o den později.
Od pondělí 18. dubna až do středy 31. srpna 2011 bude týnská křižovatka uzavřena kompletně ze všech čtyřech směrů.