V Demlově ulici v části Horka-Domky si na uzavírky musejí řidiči i chodci letos zvykat již od jarních měsíců. První část revitalizace začala v polovině dubna. „Já tu nebydlím, ale procházím tudy téměř denně a už si skoro nepamatuji, kdy se tady v okolí něco nestavělo. Ale snad to tady bude alespoň pěkné," řekl Tomáš Svoboda.

A chodit kolem rozkopaných částí ulice, rozestavěných míst pro kontejnery, prázdných palet a balíků s připravenou dlažbou bude muset ještě minimálně měsíc. Původní termín dokončení se bude i v těchto místech prodlužovat.

„Termín dokončení stavebních prací v rámci revitalizace veřejného prostranství na Demlově ulici se posouvá. Předpokládaný termín dokončení prací je 20. listopadu," uvedla mluvčí třebíčské radnice Irini Martakidisová.

Původní termín ukončení měl být přitom o tři týdny dříve, 30. října. „Důvodem je prodloužení termínu pokládky přeložek a kabelů společnosti E.on. Tím se prodloužily termíny navazujících prací," vysvětlila mluvčí.

Vše se stihne ještě v letošním roce

Podle jejích slov by případný brzký nástup zimního období neměl mít na dokončení prací žádný vliv. „Počítáme s tím, že budou již prováděny takové práce, které brzký příchod zimy nijak neovlivní, a práce budou v letošním roce dokončeny," věří vedení města.

Dobrou zprávou pro obyvatele Třebíče je alespoň fakt, že autobusové linky číslo 1 a 14 se na zastávce Demlova vrátily od tohoto týdne na původní trasy.

S nestíháním původních termínů se v Demlově ulici museli smířit již v létě při výstavbě teplovodu, kde se konec uzavírky chodníků posouval z půlky července až na začátek září.

Pohyb skrze Demlovu ulici také dlouhou dobu komplikovala výstavba kruhového objezdu na Václavském náměstí. Ten je však naštěstí pro motoristy již od 7. října plně otevřený.

Ve čtvrti Horka-Domky se musí řidiči vypořádat s omezením také v ulici Kubišova, která se letos opravuje v úseku od křižovatky se Znojemskou ulicí po Střední průmyslovou školu stavební.

Omezení se dotýká také pěších obyvatel využívajících městskou hromadnou dopravu. Původní tamní zastávka je ve směru z náměstí posunuta za křižovatku u školy. V opačném směru bude v ulici Družstevní.