Průtah městem dostává nový koberec a silnice 1/23 je v borovinském kopci až po koleje uzavřena.


Celé dopoledne bylo úplně ucpané centrum města, především Karlovo náměstí. Sanitka měla co dělat, aby projela, nákladní vozy blokovaly silnici čím dál víc.


„Žádáme řidiče, aby při svých cestách velmi zvážili, zda je nezbytně nutné zajíždět do centra města. Nechť využijí obchvaty a trasy okolo města při jízdě tímto směrem,“ nabádá mluvčí třebíčské Městské policie Lucie Molčanová.


Zpoždění


Okolo jedenácté hodiny dispečeři Městské hromadné dopravy a dopravní inženýr Policie České republiky Jan Šrutka rozhodli odklánět tranzit na Jihlavu převážně ulicí Míčovou, po Táborské, okolo Kuchyňky směrem na Novou Ves.


„Autobusy městské hromadné dopravy nabíraly desetiminutová zpoždění, bylo třeba s tím něco udělat,“ uvedl dispečer TRADOMAD Zdeněk Pacelt.
Přes poledne se Karlovo náměstí uvolnilo, situace vypadala nadějně.


Ovšem okolo patnácté hodiny tudy vyrazily linkové spoje z nedalekého autobusového nádraží. A stav z dopoledne se opakoval.
Bohužel dopravní policisté na křižovatce u pošty chyběli.


„Jedu z Brna za známými na chatu za Okříšky, nevěřím svým očím, co tady se děje,“ kroutil hlavou Brňan František Pazderník, který uvízl v koloně aut na Karlově náměstí se svou fabií. Na zadních sedadlech se opékaly dvě děti. „Někdy lituju, že jsem nepořídil klimatizaci, je mi úplně špatně,“ podotkl.
„Nám to bylo jasné, že když se začne opravovat Bráfova ulice, nastanou problémy, ale pak se lidi projedou po pěkné silnici,“ upozornil dopravní inženýr Šrutka.


Vozovka je sfrézovaná až ke kolejím v borovinském kopci, práce potrvají do neděle 3. srpna.


Další kolony se tvoří v dopravní špičce u stavby nového supermarketu na výpadovce z Třebíče na Znojmo. Staví se tam kruhový objezd. Dopravu usměrňují semafory.