A to proto, že členové opoziční ODS shledali chyby v předpokládaných úrocích z úvěrů. „Měl jsem v týdnu možnost se na to doma podívat a všiml jsem si nesrovnalostí, které mě jako laika na první pohled upoutaly,“ zdůvodnil své pochybnosti zastupitel Jaroslav Doležal.

Někteří ze schůzujících naznačili, že by nebylo od věci udělat analýzu předkládaného rozpočtu, protože co kdyby se našly chyby i jinde. „To je nesmysl, rozpočet sedí, rada města, ve které je mimochodem i pan Doležal, materiál doporučila ke schválení zastupitelstvu, na tu konkrétní kolonku se pracovníci finančního odboru znovu podívají,“ okomentoval situaci budějovický starosta Vlastimil Bařinka.

Zastupitelé se nakonec dohodli, že o zrevidované a opět radou odsouhlasené další verzi budou hlasovat koncem března. Přesný termín zatím nezveřejnili.

„Nějaké velké komplikace pozdější schválení rozpočtu myslím nepřinese. Maximálně o něco později začneme rekonstruovat léčebnu dlouhodobě nemocných. To ovšem mohlo být i tak, práce jsou do určité míry závislé na počasí,“ dodal starosta.