V zadání soutěže je i stručný návod, jak roušku ušít a důraz na fakt, aby byla ze stoprocentní bavlny, neboť je materiál nutné pravidelně vyvařovat a žehlit na vysokou teplotu, aby se zničily případné viry. V galerii se mezi prvními příspěvky objevil například ten od Jana Urbánka, který podporuje nošení ochrany obličeje.

"Chodíme s rouškami normálně ven, máme pod nimi ještě netkanou textilii, takže se dá celkem snadno vyměnit nebo vyprat. Lepší než nic, bohužel lidé vykoupil roušky v lékárnách, ale nikdo je nenosí. Bezpečí mě rodiny je vždy na prvním místě, ať se nás koukají ostatní jak chtějí. Je to jejich zdraví," řekl Urbánek.

Snipers Třebíč, ilustrační foto
Sezona je anulována, Snipers zůstávají v Národní lize

Vedení města chce obyvatele podpořit, aby se neostýchali a hlavně byli zodpovědní. "Naše nová image, aneb moje rouška chrání tebe, tvoje rouška chrání mě? Cokoliv je totiž lepší než nic‼️" Stojí v textu u soutěže. "Město potřebuje zajistit distribuci roušek pro ostatní, a tak nás v tom nenechte. Věříme v lepší zítřky a v to, že je potřeba táhnout za jeden provaz, i když je to někdy hodně těžké," dodává radnice ve vzkazu budějovické veřejnosti.