Město se rozhodlo, že je nutné starou budovu v centru Budějovic zrekonstruovat. A krom dobrovolných hasičů její prostory nabídnout i jiným spolkům.

„Objekt je ve špatném stavu. Primárně bude hasičárna sloužit dobrovolným hasičům, ale oslovili jsme i další spolky, nechť si rozmyslí, ve které z pěti místností nahoře budou chtít mít kanceláře. Aby někde měli archiv, dokumenty. Mluvím o zahrádkářích, rybářích a podobně,“ vysvětlil budějovický starosta Vlastimil Bařinka. Dobře využitelná je společenská místnost pro 80 až 100 lidí.

Po rekonstrukci bude dům vypadat stejně jako teď. Nebude se nic nastavovat nebo přistavovat. Ale je nutné spravit elektřinu, topení, celkově vše revitalizovat. Kdy se začne? Až se vyskytne vhodný dotační titul. „Protože bez dotací bychom to nezvládli při řadě jiných akcí, které se na nás valí, jako jsou havárie bazénů ve městě a podobně,“ zdůraznil Bařinka.

Hasičská zbrojnice v Tyršově ulici je v Moravských Budějovicích už bezmála 50 let. Pro profesionální hasiče skýtala omezení v podobě malých garáží, výjezd z nich byl nebezpečný - na hlavní silnici, která nebyla dost široká. „Pokud vyjížděla Tatra k požáru, musela vyjíždět nadvakrát, aby se z garáží vymotala," líčil před pěti lety hlavní problém hasič Michal Škoda. Nová stanice za městem tyto mouchy nemá, na zásahy se odtud jezdí v lepších dojezdových časech.

Dřív se mluvilo i o tom, že by mohla ve staré hasičské zbrojnici v Tyršově ulici sídlit městská policie.