Dopravní uzavírku mezi Jemnicí a obcí Dědice způsobila kompletní oprava povrchu. „Práce jdou rychle. Je možné, že termín jejich ukončení nakonec urychlíme a skončíme dřív. Tento úsek je poměrně frekventovaný a objížďka vede po složité trase,“ informoval Jaroslav Sedláček z třebíčské Správy a údržby silnic.

Jinou příčinu má uzavírka silnice vedoucí Mohelnem. Může za ni havárie kanalizace. „Narážíme na nečekané komplikace. Pod povrchem se kříží plynové potrubí s telefonními kabely. Termín posledního července snad stihneme,“ konstatoval starosta Jiří Kostelník. Situaci navíc komplikují nezodpovědní řidiči, kteří se odmítají vydat po objížďce. „Honíme je po obci. Taková akce ale sebou vždycky nese problémy. Z vrtulníku však silnici neopravíme,“ dodal starosta.

Uzavřená je pro řidiče také trasa průtahu na hranici třebíčského a žďárského okresu mezi Svatoslaví a Bochovicemi. Také tam cestáři pracují na rekonstrukci povrchu. Je to jedna z akcí, na jejímž financování se podílí z poloviny Kraj Vysočina a z druhé půlky Evropská unie,“ dodal Jaroslav Sedláček z třebíčského střediska silniční správy.