Právě u její rekonstrukce nastala největší komplikace. „Předpoklad projektanta byl před zahájením prací jiný, než se teď promítlo v reálu. Při obnažování zdi se ukázalo, že je poškozená víc, než bylo možné tušit. Nešlo tomu bohužel předejít ani se na to připravit," vysvětlila vedoucí technicko-správního oddělení třebíčského pracoviště Krajské správy a údržby silnic Vysočiny Alena Strnadová.

Stav zdi podle ní v posledních letech negativně ovlivnila také netěsnost kanalizačního potrubí, které vede pod blízkou vozovkou. „Docházelo tam k průsakům. Současně se proto nyní pracuje na opravě zdi i kanalizace," dodala Alena Strnadová.

Nejschůdnější je se místo toho vydat ulicemi Spojenců a Revoluční. Projíždějí tudy také linky městské autobusové dopravy. Silnice od Starče do Boroviny je již průjezdná.

V Třebíči navíc i nadále platí několik dalších dopravních omezení. Nejdříve v polovině listopadu se otevře Komenského náměstí a až v polovině prosince nový Podklášterský most.

Částečně uzavřená je také ulice Nádražní. V místech železničního mostu lze projet pouze ve směru do centra města, opačně se musejí řidiči místu vyhnout okolními ulicemi.

Na dva měsíce se minulý týden uzavřela kvůli opravě vozovky ulice Kubišova u Střední školy stavební v Třebíči v Horka-Domcích.

Naopak pomalu končí dopravní omezení u Vladislavi, kde se při stavebních pracích na železnici začaly z blízké skály uvolňovat kameny a ohrožovaly i řidiče na silnici. Ta musela být nejprve uzavřena, nyní se tam jezdí kyvadlově jedním jízdním pruhem. „Mohu potvrdit, že 12. října toto omezení skončí," doplnil mluvčí Správy železniční a dopravní cesty Marek Illiaš.

Jedním jízdním pruhem se až do konce října bude jezdit mezi Želetavou a Cidlinou, kde se sanuje svah.