Dobrou zprávou pro řidiče je, že již skončila alespoň uzavírka v Krahulově, kde se opravovala opěrná zeď. Také tam se musel měnit termín, šlo však pouze o posunutí celého termínu o týden. „Jedna z firem, která se zabývá přepravou nadměrného materiálu, požádala o posunutí uzavírky o týden, aby tudy mohla projet. Stavitel jí vyhověl," vysvětlil vedoucí odboru dopravy v Třebíči Aleš Kratina. Na konci minulého pracovního týdne však již uzavírka skončila.

Na konci září měla skončit také současná částečná uzavírka na silnici mezi Třebíčí a Vladislaví. I tady ovšem zůstanou semafory déle. „Sanační práce tam zatím pokračují. Co jsem se bavil minulý týden se stavbyvedoucím firmy Strabag, tak se jedná o prodloužení uzavírky o čtrnáct dnů," informoval Aleš Kratina.

Prodloužení uzavírky o dva týdny potvrdil také mluvčí Správy železniční dopravní cesty, která je investorem celé akce, Marek Illiaš: „Uzavírka zůstane až do 12. října. Poté již bude silnice otevřená pro běžný provoz."

Dělníci tam pracují na zajištění skály, ze které začaly v polovině srpna padat kameny. K narušení masivu došlo při rekonstrukci železniční trati. Z preventivních důvodů se silnice pod ní uzavřela úplně, teď tam dopravu jedním jízdním pruhem řídí provizorní semafory.

Ve skluzu je také výstavba Podklášterského mostu přímo v Třebíči. Zda se stihne dostavět do konce letošního roku, bude záležet především na tom, jaké bude počasí. Kraj Vysočina, který je investorem akce, však stále věří v dodržení termínu v polovině prosince. „Předpokládáme dodržení termínu uzavírky do 15. prosince 2016," oznámila mluvčí krajského úřadu Jitka Svatošová.

Uzavřena je až do čtvrtka úplně také kvůli pokládce nové vozovky ulice Koželužská v Třebíči.