Omezení na kolejích trvalo necelé dva týdny od pondělí druhého října. Za tu dobu se auta nedostala přes koleje v ulici Ruská. Ulicí Svatopluka Čecha mohli projet aspoň kyvadlově. Od pátku třináctého už jsou obě silnice průjezdné. „Práce postupovaly podle plánu. Počítali jsme s tím, že v pátek uvedeme přejezdová zabezpečovací zařízení do zkušebního provozu. Poté by již žádná omezení na trati být neměla. Dodělávat se budou pouze případné úpravy terénu v okolí a podobně,“ sdělil Deníku mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda.

Rozkopané koleje v Ruské ulici.
Zmatení školáci a fronta u kolejí: v Třebíči začaly práce na přejezdech

Přestože asfalt už je na železničních přejezdech nový a závory už dopravu řídí, ještě zbývá část práce dodělat. Ještě za tmy jely na dohled železniční stanice naplno stroje a železničáři dodělávali zbylé části chodníků. Ten však už nepřipomíná tankodrom a těžká technika, kterou pracovníci ještě dopoledne potřebovali, už večer zmizela.

Jejich činnost však stejně zaujme pár kolemjdoucích. Že jim to jde od ruky, si pochvaluje důchodce Bohuslav Carda. „Když začali s úpravami, tak mě to zarazilo. Nevěděl jsem o nich. Přes pracoviště jsem se na druhou stranu dostat nemohl, tak jsem to vzal bokem přes koleje. Teď mohu chodit normálně a je to mnohem lepší,“ okomentoval muž, který bydlí nedaleko přejezdu.

VIDEO: Nové závory v akci

Zdroj: Deník/František Vondrák

Carda je spokojený s tím, že už závory zabraňují autům vjet na koleje, když bude projíždět vlak. „Mám pocit, že skoro každý rok tam byla nějaké nehoda. Jednu jsem i viděl na vlastní oči. Vlak srazil auto a pak ho vláčel. Takže je dobře, že řidiči tam nyní mají zátarasu. Já už kvůli stáří neřídím, ale jinak bych to taky ocenil. Líbí se mi i, že všechno dali dohromady docela rychle. To v Třebíči nebývá úplně zvykem,“ doplnil důchodce.