O víkendu v místě dělníci položí finální vrstvy asfaltu. „Konkrétně na tom budou pracovat od pátku sedmadvacátého srpna od dvaceti hodin do neděle devětadvacátého srpna do osmi hodin. V tomto termínu bude úsek zcela uzavřen, osobní i nákladní auta projedou ulicemi Míčova a Táborská,“ informovala mluvčí třebíčské radnice Irini Martakidisová s tím, že do konce srpna pak místem projedou pouze nákladní auta.

Práce na kruhovém objezdu skončí v září
V Třebíči staví okružní křižovatku, napojí novou průmyslovou zónu. Podívejte se

Se začátkem září se dělníci přesunou mimo vozovku a kruhový objezd bude průjezdný už pro všechny řidiče. Okružní křižovatku staví město ve spolupráci s Krajem Vysočina. „Na základě dohod ji téměř celou realizuje město Třebíč, kraj se podílí realizací asfaltových vrstev na kruhovém objezdu a na přilehlých úsecích silnice II/360,“ uvedla krajská mluvčí Eva Neuwirthová.

Kruhový objezd je nutný pro to, aby u něj v budoucnosti mohly naplno fungovat průmyslové zóny Rafaelova I. a II. „Byla to podmínka Policie ČR,“ doplnil starosta města Pavel Pacal. Co se týče samotné průmyslové zóny, prodej prvních pozemků by mohl začít v roce 2023.