Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ušetřil městu padesát milionů. Za to, že nikomu nestál za slovo

Třebíč - Třebíčský podnikatel Milan Dočekal možná ušetřil městu padesát milionů korun. Zastupitelům města vysvětlil, že kupovat jeden z pozemků na trase plánovaného obchvatu by byla zmařená investice, protože sousední pozemky žádný z majitelů neprodá.

29.11.2008 1
SDÍLEJ:

Milan Dočekal.Foto: DENÍK/ Michaela Hasíková

Nutno podotknout, že spíše než o dobrý skutek šlo o reakci na předchozí počínání reprezentantů města. Ti schválili trasu budoucího obchvatu, který zasáhne Průmyslovou čtvrť. Majitelům pozemků ale o svých plánech zhola nic neřekli.

Jak a kdy jste se dozvěděl, že přes vaše pozemky má vést silnice?

Z novin. Ze zpráv z předposledního zastupitelstva jsem se dozvěděl, že zastupitelé neodhlasovali nebo nedali místostarostovi Karasovi peníze na odkoupení Unipletu, byť on je ubezpečuje, že je to nutné koupit, protože je to uprostřed trasy a se všemi majiteli pozemků ležícími na této trase je to projednáno. Říkal jsem si, zbytečný humbuk, přes moje nemovitosti to zjevně nejde, když je to se všemi projednáno. Ve snu mě nenapadlo, že ten, se kterým je to projednáno, jsem já.

Se silnicí přes váš pozemek podle všeho počítal i starý územní plán. Ani tenkrát vám nedal nikdo vědět?

Ani ten se mnou nikdo nediskutovat. Majitelem objektu jsem přitom od roku 2000.

Skutečně žádný úředník za vámi nikdy nebyl? Ani žádný dopis jste nedostal? Vůbec žádnou oficiální informaci o obchvatu?

Někdy v říjnu loňského roku mně volali nájemníci, že na pozemku za bránou jsou geodeti a něco měří. S úsměvem mi říkali Milane, co děláš, budeš stavět, budeš prodávat, co se děje? Dozvěděl jsem se, že geodety tam poslalo město. Řekl jsem jim dobře, dejte mi laskavě na vědomí, že vás tam poslalo město, jinak na vás zavolám policii. Na to konto mi přišel dopis, omluva z Geodingu. Od té doby je ticho. To znamená, jestli mě kontaktoval úředník, tak jedině z Geodindu.

Jak z jeho vyjádření vyplývá, vedoucí odboru dopravy městského úřadu 24. září Geodingu potvrdila, že místostarosta Karas projednal měření s majiteli pozemků. To se tedy nestalo?

Neměl jsem opravdu jedinou indicii o tom, že by se něco dělo. Nikdo nic neřešil. Až 22. října jsem měl na zahraniční cestě telefon, kdy mi pan Karas řekl: Pane Dočekal, musíme se sejít, protože my si od vás koupíme vaše nemovitosti, protože tam povede obchvat. Moje první reakce byla – nemám zájem vám cokoli prodat.

Později jste spolu ještě jednali?

Ano, 7. listopadu jsem šel za panem Karasem, řekl jsem: Pane Karas, já vám to nechci prodat za žádných podmínek, zkrátka nemám důvod. Vy se mnou strašně špatně jednáte, děláte si, co chcete, jste nevěrohodný partner. Stávající územní plán je pro mne neakceptovatelný. Až uděláte jiný a přijdete, jak se chodí úplně všude, byť to není vaše povinnost, protože zákon vám to neukládá, tak budeme jednat.

Jan Karas ale v rozhovoru pro Deník minulý týden řekl, že až do nedávných hodin nic o odmítavých stanoviscích netušil. Navíc tvrdil, že je nepokládá za tolik závažná, aby se nedala v budoucnu změnit.

Řekl jsem mu jasně: Ani metr, ani cihlu. Velká hala, která je zateplená a má 1200 čtverečních metrů, je tabu, o té já nebudu nikdy diskutovat. Nezastavěný pozemek, je diskutabilní,ale až tehdy,až se bude projednávat nový územní plán.

Pak jste s ostatními podnikateli napsali společné vyjádření, že své pozemky neprodáte?

Řekl jsem mu (místostarostovi Karasovi, pozn. red.), že napíšu dopis, který pošlu všem zastupitelům a na všechny instituce a osoby, které jsou schopny s tou věcí cokoli dělat. A napíšu tam vyjádření všech firem, které se pod to podepíší. Se sepnutýma rukama mě žádal, ať si dělám, co chci, ale za sebe, a nikoho ať do ničeho netahám, protože kromě mě je se všemi domluven a zbytečně vířím vodu.

Byl domluven?

S Inapou jednal, to je pravda. Z Kovošrotu mi ale potvrdili, že s nimi nejednal, ti měli první informaci ode mě.

Proč jste vůbec inicioval sepsání dopisu zastupitelům?

Domluvili jsme se z mé iniciativy, že dopis zastupitelům napíšeme, protože až do schůzky s místostarostou jsem si pořád bláhově myslel, že územní plán není schválen. Řekl jsem, my to musíme napsat proto, abychom těm zastupitelům řekli: Neschvalujte územní plán, nekupujte Uniplet, my vám to neprodáme.

Jan Karas naznačuje, že kdosi tohle vše zrežíroval? Jak to bylo?

Jestli někdo něco režíruje a špatně, tak je on. Tak, jak lhal zastupitelům, tak lhal mně, když mně řekl, že je se všemi domluven. Podotýkám jednu věc, bude-li pan Karas vyjednavač nebo člen vyjednávacího týmu, se mnou se nikdy nedomluví a nezmění-li radikaálně způsob komunikace se svými voliči , tak naše město s největší pravděpodobností nikdy obchvat mít nebude.

Dopis, který podnikatelé napsali zastupitelům Třebíče:

#nahled|https://g.denik.cz/40/83/291108_tr_nepordame_dopis_karas_docekal_adm350.jpg|https://g.denik.cz/40/83/291108_tr_nepordame_dopis_karas_docekal.jpg|Neprodáme. Dopis, který podnikatelé napsali zastupitelům Třebíče.#

Autor: Luděk Mahel

29.11.2008 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Tři roky zákazu činnosti. Ochránce zvířat Ondráček se však k soudu nedostavil

Poslanec Martin Lank

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Mladý muž napadl v parku ženu ležící na lavičce

Třebíč - V parku na Gorazdově náměstí v neděli po půlnoci čtyřiadvacetiletý muž napadl a zranil ženu. „Policisté přijali na tísňové lince 158 oznámení, že se z části parku u ulice Smrtelná ozývají rány a křik. V parku policisté nalezli zraněnou ženu, nikdo další se zde nenacházel,“ řekla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

Muž s mačetou vnikl do domu své bývalé přítelkyně

Náměšťsko - S mačetou vnikl násilím do domu své bývalé přítelkyně jednatřicetiletý muž z Uherskohradišťska. „Před jedenáctou hodinou večer přišel k jejímu domu a dožadoval se vstupu. Když to žena odmítla, vykopl uzamčené dveře, vnikl do domu a místnosti prohledával,“ sdělila policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení