„Kraj Vysočina bohužel letos kvůli nouzovému stavu Čistou Vysočinu zrušil. Nicméně rada městyse je názoru, že můžeme uklízet i sami. Jen je nutné, abychom průběh uzpůsobili podmínkám vládních opatření,“ uvedl starosta Okříšek Zdeněk Ryšavý.

Železniční přejezd v Okříškách.
Bude výluka na trati. Hlavně kvůli novým závorám v Okříškách

Především je nezbytné, aby se lidé na veřejnosti pohybovali pouze ve dvojicích a ve vzdálenosti alespoň dvou metrů od sebe. A protože je všechno složitější, Okříšští uklízejí už od soboty 18. dubna do soboty 25. dubna. Ne den, ale rovnou celý týden. Nescházejí se jako dřív na jednom místě v jednu dobu. Kdo chce pomoci životnímu prostředí, může si vybrat čas i prostor úklidu. „Zájemcům nabízíme plastové pytle, mají možnost si je vyzvednout na úřadu městyse,“ podotkl Ryšavý.

Zprávy sms nebo e-mail

Spousta odpadků leží například kolem silnic, u koupaliště nebo kolem benzinky.

Jakmile jsou pytle plné, sběrač napíše e-mail, krátkou textovou zprávu na mobil nebo na facebook městyse, kde sebraný nepořádek nechal. Zaměstnanci technických služeb pak pytle odvezou.

Kočka chycená do pasti se vrátila majitelům v pořádku
Je to psychopat a vrah koček, říkají o muži. Chráním zahradu, brání se

„Zvláštní poděkování patří všem, kteří už uklízeli sami od sebe, například okolo cesty nad bývalou skládkou komunálního odpadu. Často tam parkují auta a řada lidí si okolní křoví plete s popelnicí,“ dodal starosta.

Snímek z Virtuálního muzea staré Třebíče.
Nápad, který baví: do virtuálního muzea "chodí" davy lidí na staré fotky Třebíče