Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Po muži z tělocvičny jde policie

Třebíč - Podezřelý, který fotil mládež ve spodním prádle, byl viděn. Je střední postavy s krátkými tmavými vlasy.

17.1.2008
SDÍLEJ:

V tělocvičně třebíčské školy v ulici Kpt. Jaroše obtěžoval neznámý fotograf žáky. Chtěl je fotografovat ve spodním prádle.Foto: DENÍK/ Michaela Hasíková

Policie připustila, že třebíčský „šílený tělocvikář“ mohl obtěžovat více dětí. Deníku to potvrdil i ředitel školy Kpt. Jaroše Karel Dolák.

„Stal se ještě jeden případ, kdy neznámý muž chtěl trestat jednu žačku naší školy, ale ta ho poslala někam,“ řekl Dolák.
Ten včera Deníku zprostředkoval telefonický rozhovor se ženou, která dotyčného zřejmě viděla. Muž dokonce ženu oslovil. „Trvalo to půl minutky, odcházely jsme zrovna s dětmi na vystoupení. Zůstala tam ale kolegyně s další skupinou,“ vypověděla. Muž se jí prý ptal, zda už bude v tělocvičně volno pro trénink taiboxu. Poté měl volat přátelům, že mohou přijít.

„Jestli opravdu telefonoval, nevím. Za chvíli jsme budovu kontrolovaly a zamykaly, nikdo tam nebyl,“ vzpomínala. I za tu krátkou dobu si však stačila všimnout, že byl střední postavy, měl krátké tmavé vlasy a na sobě zřejmě šusťákovou soupravu. Věk odhaduje spíš ke čtyřiceti rokům.

Jak ředitel Dolák, tak zdejší trenérka vyloučili, že by mohlo jít o zaměstnance školy. Podezřelého fotografa dětí ve spodním prádle neznají ani ty, které se staly obětí jeho divné záliby.

Na případu třebíčského „tělocvikáře“ pracují společně policisté z obvodního oddělení i kriminální služby. Ti mají vytipováno několik lidí, kteří by jím mohli být. Podle informací, které Deník získal, byl jedním z podezřelých i jistý muž z Třebíče, který byl propuštěn z jedné místní školy, kde učil mimo jiné i tělocvik.

Údajně se na něj shodoval i popis, ale nakonec se ukázalo, že jde o špatnou stopu.
Do případu mohly vnést jasno kamery, jimiž je škola nově vybavena. Ty podle policejní mluvčí Marcely Lavické pachatele nezachytily. „Záznamy jsme prověřili. Kamery byly namířeny výš na hřiště,“ uvedla včera. Vyšetřování nadále probíhá ve spolupráci se školou i rodiči chlapců kontaktovaných mužem s fotoaparátem. Jakým způsobem, nechce mluvčí Lavická prozradit. Mohlo by to zmařit vyšetřování, které se údajně pohnulo kupředu.
S rukama složenýma v klíně na dopadení úchylného muže nečeká ani ředitel Karel Dolák. Ihned poté, co mu první případ na počátku prosince oznámili rodiče obtěžovaných žáků školy, nechal vyměnit klíče k zámku dveří tělocvičny.

Tvrdí, že výměnu klíčů zajistil všem organizacím, které si tělocvičnu v odpoledních hodinách pronajímají. Zda je v době užívání sportoviště nájemci opravdu zamčeno, za to prý ale nezodpovídá. „Všechny jsme poučili, že musí zamykat. Sám provádím kontroly, naposled před dvěma dny. Bylo to v pořádku,“ konstatoval.

Jak se podle něj hledaný muž do tělocvičny vlastně dostal? Ředitel přesně neví. Pravděpodobně získal klíč od některého sportovce, jenž tělocvičnu užívá po vyučování. Pokud jím ovšem sám není. Tomu by totiž nasvědčoval fakt, že se dovnitř dostal i poté, kdy byl zámek vyměněn.

Ve skrytu tmy

Vedení školy už v minulosti apelovalo na rodiče svých žáků, aby se děti nepohybovaly venku po setmění. Oba případy, kdy neznámý muž oslovil chlapce, vyhrožoval jim dvojkou z chování a „za trest“ je nahnal do tělocvičny, se staly v podvečerních hodinách. „Ve dne by nepřišel. Tma ho skryje, je tu spousta zákoutí,“ připomněl Karel Dolák.

Bez dozoru byli na dětském hřišti s prolézačkami právě dva malí bráškové, které „tělocvikář“ káral minulý týden. Jeden chlapec osmiletý, druhý desetiletý. Ve chvíli, kdy mravokárce vystoupil ze šera, to k domovu měli kousek.

„Kluci mi říkali, že ten chlap šel nejdřív dovnitř a rozsvítil. Musel mít klíče, bez nich by se tam nedostal, zvenku je koule,“ rozpovídala se maminka Věra Bartáková. Ze zážitků jejích hochů je patrná plánovaná akce možného devianta. „Vyndal z batohu červené trenýrky a nutil kluky si je obléct. Pak museli běhat,“ vyprávěla.

Oproti prvnímu případu, kdy si muž pořídil řadu snímků polonahých hochů, měl tenhle trochu jiný konec. Starší klučina se vzpamatoval, rozrazil dveře tělocvičny a s křikem utíkal domů. „Ten člověk ho volal zpátky. Když viděl, že se nevrací, lekl se a utekl pryč.“ A za chvíli prý mladší vyděšený syn skončil v náručí své mámy.

17.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Třebíčští Snipeři vyloupili Bystřici

Ilustrační foto

Tři roky zákazu činnosti. Ochránce zvířat Ondráček se však k soudu nedostavil

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Mladý muž napadl v parku ženu ležící na lavičce

Třebíč - V parku na Gorazdově náměstí v neděli po půlnoci čtyřiadvacetiletý muž napadl a zranil ženu. „Policisté přijali na tísňové lince 158 oznámení, že se z části parku u ulice Smrtelná ozývají rány a křik. V parku policisté nalezli zraněnou ženu, nikdo další se zde nenacházel,“ řekla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení