Na podporu slabozrakých dětí vymyslel a nedávno také uskutečnil takřka šílený projekt. Za deset dní přeběhl a přejel na kole z nejzápadnějšího výběžku České republiky u Aše na její nejvýchodnější bod v Jablunkově. Zdolal při tom 630 kilometrů. Do cíle dorazil s bolavýma nohama, nicméně šťastný. To, oč usiloval, se splnilo. Lidé se mohli k běhu připojit a přispět penězi do sbírky zaštítěné Nadací Leontinka, která od roku 2005 pomáhá zrakově postiženým.

A skutečně tak činili. Na kontě se zatím shromáždilo přes čtvrt milionu korun. Veřejná sbírka na Darujme.cz nadále pokračuje, podpořit ji může každý. Které děti peníze dostanou? Zde jsou jejich příběhy: Těžce slabozraký Martin chce jezdit s maminkou na kole, a tak potřebuje tandemové kolo. Nevidomí bráškové si nemají kde zakopat s míčem a pomohlo by jim ochranné nafukovací hřiště. Snem nevidomého Davídka je dostat se jednou v plavání až na paralympiádu. Parta dvanácti slabozrakých a nevidomých dětí chce vyrazit na sportovní soustředění. „Takových příběhu a osudů znám mnoho. Všechno tohle stojí peníze a ty já nemám, a tak jsem je zkusil vyběhat,“ popisuje Ondra.

Proč tohle všechno dělá? „Protože nechci sedět doma s rukama v klíně a stěžovat si na tmu, která mě obklopuje. Protože vím, jak těžké je žít se zrakovým postižením a taky proto, že jsem na vlastní kůži poznal, jak může sport postiženým lidem pomoct. Chci malé sportovce motivovat a také vrátit tu dobrou energii, které se kdysi dostalo mně. Tak proto,“ vzkazuje.