Milacron chystá v Šašovicích stavět pro dvě značky, Tirad a DME. První jmenovaná už v místní části Želetavy působí nyní. Má okolo stovky zaměstnanců a vyrábí rámy, desky a formy pro vstřikování plastů. Rozšíření provozu pro Tirad znamená novou halu, velkou tisíc metrů čtverečních. „Nová hala už stojí, nyní do ní umísťujeme stroje. Zaměstnance do nového provozu nabíráme průběžně, v poslední době jsme přijali 35 lidí," řekl Radek Dvořák z Tiradu.

Zatímco Tirad je již v Šašovicích starousedlíkem, DME (také technologická firma vyrábějící formy) se na Vysočinu teprve chystá. Vyroste pro ní distribuční centrum o ploše 3 000 čtverečních metrů. Hodnota všech investic přesáhne pět milionů eur. „Víme, že pro podporu naší rostoucí zákaznické základny byly expanze a investice v Evropě nutné," poznamenal John J. Gallagher z vedení Milacronu, jenž kromě Šašovic investuje i do továrny v Poličce.

Zahraničního investora velmi vítá vedení Želetavy, pod kterou Šašovice se svými necelými dvěma sty obyvateli spadají. „Je to pro nás jednoznačně přínos. Lákat firmy, které budou vytvářet nová místa, je jedním z klíčových bodů rozvoje Želetavy," řekl starosta Radek Malý. Příchod movitého investora znamenal pro Želetavu jenom minimální investice. „Dělal se nový územní plán, ve kterém jsme zohlednili požadavky firmy, nic víc nás to nestálo," podotkl Malý.

Starosta Želetavy kvituje, že plánované haly neomezí obyvatele šašovických domů. Do budoucna prý navíc existují plány pro další výstavbu. „Nechci říct, že by vznikla nová průmyslová zóna, ale rozvoj tu probíhá, navíc očekávaným směrem," konstatoval.

Nové haly by měly podle informací Deníku přinést práci až 350 lidem. Z nynější stovky zaměstnanců Tiradu je podle starosty zhruba polovina z nich ze Želetavy.

Oficiální informace o nových pracovních místech zatím k dispozici nejsou. „Vše se momentálně interně řeší," uvedla mluvčí Milacronu Kristýna Richterová.