Aut v lokalitě na různých plochách nyní parkuje tolik, že najít v pracovní den volné místo bývá takřka nemožné. Parkovací dům se nabízí jako vhodné řešení. Stát by měl na ploše provizorního parkoviště u vstupu do nemocničního areálu před pavilonem M.

Na ploše zčásti leží bývalá prodejna potravin, a ta byla dosud brzdou plánovaného projektu. Objekt totiž vlastní místní soukromá stavební společnost.

„Kraj Vysočina se dlouhodobě snažil získat objekt do svého majetku, aby mohl rozvíjet další plány, které s plochou má. Opakovaně se mu to nedařilo. Hejtman požádal město Třebíč o pomoc,“ řekl starosta Třebíče Pavel Pacal.

Radnice začala se společností jednat a dospěla k řešení. Vymění objekt bývalé prodejny za nemovitost v ulici Maxima Gorkého, ve které dříve sídlila realitní kancelář, která spravuje panelové domy. Obě budovy jsou v přibližně stejné hodnotě, znalec první z nich odhadl na dva miliony 620 tisíc, druhou na dva miliony a 490 tisíc korun. Návrh na směnu nemovitostí dostanou na stůl třebíčští zastupitelé. Pokud transakci v polovině dubna schválí, budou moci začít konkrétní jednání mezi třebíčskou radnicí a Krajem Vysočina o dalších krocích k pořízení parkovacího domu. Obě instituce by se na jeho výstavbě měly podílet společně.

„Jsme úplně na začátku. Po rozhodnutí zastupitelstva budeme řešit další harmonogram. Osobně si myslím, že by v roce 2020 mohla vzniknout projektová dokumentace a v roce 2021 až 2022 by dům mohl být v ideálním případě postaven,“ odhadl starosta Pacal.

„Máme eminentní zájem, aby v nemocnici takový objekt vznikl. Vnímáme velmi pozitivně, jak se proměna nemocnice v posledních letech vyvíjí,“ dodal.

Náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro ekonomiku a majetek Martin Kukla potvrdil, že o nedostatku parkovacích míst v areálu nemocnice krajští a třebíčští radní jednali. Nicméně ke stavbě parkovacího domu se vyjádřil zdrženlivě.

„Úvaha o případném parkovacím domě na sebe neváže žádné další podrobnosti. Neexistují žádné výchozí studie, žádné projekty, žádné termíny. Parkování obecně je věcí k diskuzi ve všech pěti krajských nemocnicích,“ sdělil.