Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

U svatého Antonína slavila paní Ludmila 103 let

Moravské Budějovice - Ve společenské místnosti Domu svatého Antonína v Moravských Budějovicích se konala milá oslava. Obyvatelka tohoto zařízení Ludmila Pavlová zde v pondělí oslavila své 103. narozeniny, a to za přítomnosti hostů, zástupců města, příbuzných, personálu a obyvatelů domova.

5.11.2015
SDÍLEJ:

Paní Ludmila Pavlová slavila své 103. narozeniny. Mezi gratulanty tradičně nechyběli představitelé a obyvatelé Domu sv. Antonína.Foto: Vlastimil Smetana

Jménem oslavenkyně všechny přítomné přivítal ředitel zařízení Ladislav Chloupek. Po přivítacím ceremoniálu ředitel Chloupek věnoval pozornost oslavenkyni Ludmile Pavlové. Narodila se 3. listopadu 1912 v rodině sedláka v Moravských Budějovicích. Byla nejmladší z pěti sourozenců, ostatní již nežijí. Vdala se za muže, který byl o dvanáct roků starší, a spolu šťastně žili přes čtyřicet let. Dnes je již třicet let vdovou. Manželství bylo bezdětné. „K jejím zálibám patří poslouchání dechových hudeb, ráda četla a její předností je šikovnost a pracovitost. Váží si slušnosti a upřímnosti," uvedl ředitel Chloupek.

V bohatém programu vystoupil i příbuzný oslavenkyně Zdeněk Šplíchal, který mimo jiné uvedl: „Tetin vztah k Domu svatého Antonína je velice zajímavý, poněvadž jméno Antonín se v jejím okolí vyskytuje velmi často. Tetin tatínek byl Antonín a maminka Antonie, kmotři byli Antonín a Antonie, její bratr byl Antonín, jeho syn je Antonín a jeho vnuk je Antonín. Takže teta je u svatého Antonína jako doma a nic jí tady nechybí," dodal Zdeněk Šplíchal s úsměvem. Dále přítomné upozornil na historií rodu Šplíchalů, která sahá až k roku 1604. Historický dokument zpracovala studentka gymnázia v Třebíči společně již s tehdy devadesátiletou Ludmilou Pavlovou a posléze tato práce zvítězila v celoevropské soutěži.

Program dále pokračoval vystoupením hudebního souboru, gratulacemi a přátelským posezením s občerstvením. Nechyběl ani podpis do pamětní knihy města.

VLASTIMIL SMETANA

Autor: Redakce

5.11.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Nečekaná žeň čekala třebíčské plavce na podzimní ceně Motorletu, zleva David Svoboda, Sára Doležalová, Barbora Seemanová a Marie Magdalena Davidová.

Plavci Spartaku zářili na podzimní ceně Motorletu

Volby na Třebíčsku.

V Okříškách budou u voleb podepisovat petici na podporu obchvatu

Jedna z nejkrásnějších vyhlídek na Třebíčsku. Podívejte se

Čáslavice - Jedna z nejkrásnějších vyhlídek na Třebíčsku se nachází na nenápadném místě nedaleko kostela a hřbitova u Čáslavic. Místo zvané Hanzalův kopeček skýtá zvláště za slunných podzimních dní půvabné rozhledy do všech světových stran.

Zahrádkáři budou vystavovat tradiční druhy i rarity

Třebíč - Zahrádkáři se chystají v Třebíči ukázat své letošní výpěstky. Od pátku do pondělí promění Zahrádkářský dům ve Švabinského ulici v jednu velkou podzimní zahradu. Uskuteční se tam jubilejní třicátá oblastní výstava ovoce, zeleniny, bonsají a léčivých rostlin.

Na kapotu auta před domem někdo vyryl kosočtverec

Třebíč - Kosočtverec někdo vyryl na kapotu auta Nissan Juke, která stálo před domem v ulici Sv. Čecha v Třebíči.

Veletrh vzdělávání představí v Třebíči nabídky škol

Třebíč - Veletrh vzdělávání Didacta se ve čtvrtek 19. října uskuteční v Třebíči. Cílem veletrhu je podat ucelený přehled o vzdělávacích nabídkách škol a uplatnění v praxi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení