Děti i pedagogové se během návštěvy dozvěděli o základních principech obrany státu, úloze ozbrojených sil a mezinárodních organizacích. Popovídali si i s pilotem vrtulníku Mi-24/35 či palubním střelcem z posádky vrtulníku Mi-171. Kromě toho se také učili poskytnout první pomoc či nasadit si plynovou masku. „Je to pro nás oživení výuky. Žáci se dozvědí něco nového a vidí praktické ukázky. To je pro ně podstatné, jsou z toho nadšení. Mohou si spoustu věcí vyzkoušet a seznámí se s výbavou, ke které se běžně nedostanou. Například plynová maska je pro ně úplnou novinkou, přestože dřív to byla běžná součást výuky a děti to měly nacvičené,“ uvedla zástupkyně ředitelky jihlavské základní školy Lenka Picková.

Myslibořické děti si navíc před budovou školy mohly prohlédnout i automobilovou vojenskou techniku, konkrétně Tatru T 810 a T 815 nebo vojenský Land Rover LR110.

Ilustrační foto - uzavírka.
Další kolo rekonstrukcí na jemnickém průtahu, potrvají až do června

Vojáci z vrtulníkové základny na ukázku přivezli i část výstroje a výzbroje pilotů, palubních střelců a dalších vojenských profesionálů. „Největším lákadlem byla pro děti letecká přilba v tygří kamufláži a balistická ochrana palubního střelce,“ doplnila Hölzelová.