VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Turistů v Třebíči přibývá. Až pětina z nich jsou cizinci

Třebíč - Počet turistů v Třebíči v posledních letech roste. Nejvíce jich přijíždí z ostatních krajů republiky. Každý pátý návštěvník Třebíče je ovšem ze zahraničí. Navýšit počet cizinců do budoucna by mohly návštěvy novinářů, tour operátorů a zástupců velkých cestovních kanceláří, kteří se chystají do Třebíče v těchto dnech.

22.10.2015
SDÍLEJ:

Turisté v TřebíčiFoto: Petra Michková

Největší zastoupení mezi cizinci, kteří projdou třebíčskými informačními centry, mají Američané se 17 procenty a dále Němci, Slováci a Rakušané. „Tyto národnosti tvoří dohromady asi polovinu všech cizinců, ale jezdí k nám návštěvníci ze všech koutů světa. V letošním roce zavítali do města i jednotlivci ze Srí Lanky, Austrálie nebo Mexika," informovala vedoucí turistických a informačních center v Třebíči Dagmar Juráňová.

Podle ní se zvyšuje počet turistů přijíždějících z Izraele, a naopak lehký pokles zaznamenalo město v letošním roce u Francouzů. „Stabilní počet přijíždí každý rok Holanďanů. Jsou zvyklí trávit dovolenou v karavanech v kempech, kterých je tady v okolí několik," dodala Juráňová.

Největším lákadlem pro zahraniční turisty jsou především třebíčské památky UNESCO. „Například Japonce zajímají pouze památky UNESCO. Mají itinerář a trasu a jedou po České republice po památkách UNESCO. To je pro ně značka," popsala Juráňová.

Pro turisty je krom památek také důležitá jazyková vybavenost lidí, kteří na místě provázejí. „Nabízíme prohlídky synagogy a židovské domácnosti v němčině a angličtině. Některé naše brigádnice zvládají i ruštinu. Ty samé jazyky nabízíme i v rámci malého a velkého okruhu po židovské čtvrti a v bazilice svatého Prokopa. Kolegyně v Národním domě nabízí okruhy po náměstí, které jsou zatím pouze v češtině," vyjmenovala Juráňová.

Pestrou jazykovou paletu nabízí informační brožury a letáčky. Ty jsou krom angličtiny a němčiny například také ve francouzštině, španělštině, ruštině, polštině a holandštině. „Historii synagogy i domu Seligmanna Bauera máme přeloženou například i v hebrejštině, čínštině a japonštině," doplnila Juráňová.

Zvýšit počet zahraničních turistů by podle očekávání pracovníků z turistických center měly návštěvy zahraničních novinářů, tour operátorů a zástupců velkých cestovních kanceláří. Do Třebíče by ještě během září měli zavítat z Japonska, Ruska, Izraele, Indie, Velké Británie i USA.

Pro každý press trip, organizovaný agenturou Czechtourism, připravují průvodkyně z Městského kulturního střediska Třebíč (MKS) speciální nabídku dle požadavků. Někdy se jedná o celodenní program, nebo třeba jen dvouhodinové zastavení s prohlídkou toho nejzajímavějšího, co naše město nabízí.

„Například ruská delegace stráví spolu s televizním štábem v Třebíči celý den. Mezi největší atraktivity patří samozřejmě památky UNESCO, bývalý klášterní areál s románsko-gotickou bazilikou, galerie, nově vzniklá vyhlídková místa a genius loci židovské čtvrti," sdělila ředitelka MKS Třebíč Jaromíra Hanáčková.

Autor: František Vondrák

22.10.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Krajský úřad dohlížel na klidné volby

Volby ve Starči.
5

Voliči přicházeli odevzdat hlas i v posledních chvílích

V Třebíči zájem o volby trvá

Třebíč - Slušná volební účast v Třebíči trvá i druhý den parlamentních voleb.

OBRAZEM: Zahrádkáři pořádají velkou jubilejní výstavu

Třebíč - Co se letos urodilo, putovalo na výstavu. Zahrádkáři v Třebíči pořádají jubilejní třicátou oblastní výstavu ovoce, zeleniny, bonsají a léčivých rostlin.

Volby ve Vladislavi: I občanský průkaz už jsme po rozpečetění urny našli

Vladislav – V městysi Vladislav za první hodinu parlamentních voleb přišlo volit skoro 10 procent ze 756 oprávněných voličů.

„Volím topku,“ prozradil vězeň a kuchař Mikuláš Horváth

Lesní Jakubov – Dovařil rajskou a plněnou vepřovou kapsu s opečenými bramborami. A pak už padesátiletý Mikuláš Horváth, „služebně“ nejstarší vězeň rapotické věznice, netrpělivě vyhlížel volební komisi, aby mohl do urny vhodit svůj hlasovací lístek.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení