Informační centra nabízejí turistům širokou nabídku. Od zjištění vlakových a autobusových spojů, pomoc při výběru ubytování a stravování, přes poskytnutí informačních letáků a brožurek až po předprodej vstupenek na festivaly, koncerty a kina. Centrální „íčko“ najdeme v Malovaném domě, další u Baziliky sv. Prokopa a třetí v Zadní synagoze, kde je také umístěn pětimetrový interaktivní model Židovského města.

Kulturní akce na celý měsíc si můžeme vyhledat v brožurce nazvané Kam v Třebíči.

Novinkou se stala půjčovna jízdních kol v Zadní synagoze s příznivou otevírací dobou – každý den od devíti do pěti hodin odpoledne.

Také děti se dočkají svého. „Chystáme projekt, který bude zaměřený hlavně na děti. Prohlídky budou uzpůsobeny jejich věku. To znamená, že budeme čerpat například z pověstí,“ vysvětluje Pavlína Jeřábková z informačního centra v bazilice. Dalším lákadlem jsou třebíčské festivaly. Mladé lidi přitahuje hudební festival Zámostí, s třebíčskou židovskou historií je tematicky spojen festival Šamajim. Koncem týden začnou oslavy výročí zápisu památek do seznamu UNESCO nazvané Středověké slavnosti. A těšit se můžeme na folklorní festival Bramborobraní a Dny evropského dědictví.