První turisté vyjdou již v osm hodin, opozdilci pak mají čas vyrazit do desíti hodin. Startovat se bude před informačním centrem Jaderné elektrárny Dukovany. Na výběr mají přitom výletníci hned z několika možných tras. Nejkratší má 5 km a dále mohou účastníci vybírat z tras 11 km, 20 km a t nejzdatnější si moou troufnout i na trasu 35 km. Stezky vedou většinou po značených turistických, případně cykloturistických cestách a jsou směrovány převážně do okolí vodní nádrže Mohelno a krajiny v okolí řek Jihlava a Oslava.

Zájemci se mohou přihlásit v den konání na místě startu. Chodci také na startu obdrží průkaz s popisy všech tras a mapku jím vybrané trasy. K prostudování na startu budou také popisy všech tras a jejich mapy.

Jako v minulých letech i tento rok vyjede autobusová doprava z Třebíče a zpět. I letos bude bezplatná a nově bude také jezdi t z cílového místa výšlapu, aby pochodníci, kteří přijedou vlastním vozidlem, mohli zanechat auto v cíli již ráno a nemuseli přejíždět po dokončení trasy zpět na start pro auto.

Autobusové nádraží v Třebíči.
V jízdních řádech městské dopravy nastaly změny

Cílem letošního ročníku Dukovanských stezek je zámek v obci Dukovany, kde je pro úspěšné účastníky připraveno občerstvení. Akce bývá turisticky oblíbená. V loňském roce, kdy byl cílem Dalešický pivovar, se zúčastnilo celkem tři sta dvanáct chodců. Nejmladším chodec se narodil v roce 2016, nejstarší pak roku 1930. Na procházku přijeli i turisté ze vzdálených míst, nejdále to měli například výletníci z Prahy, Ostravy nebo Bratislavy.

IVANA ŘÍHOVÁ