Nemocnice zaznamenává v kraji Vysočina nejvyšší počet lidí, kteří se na plicním oddělení léčili s otevřenou tuberkulózou. „Muž ze Slovenska pracoval na Třebíčsku a k nám přišel sám, protože měl zdravotní problémy. Alespoň jsme ho zaléčili a pak ho sanitkou převezli na Slovensko. Odvoz si musel zaplatit ze svého, protože mu ho slovenská zdravotní pojišťovna neuhradila,“ informoval primář oddělení Stanislav Hanák. Upozornil, že pod kontrolou jsou i pracovníci firmy, v níž nemocný Slovák pracoval.

Deníku se podařilo zjistit, že pracoval načerno jako dělník u jedné stavební firmy. Sanitka ho převezla do Nitry, kde se právě léčí v centru pro nemocné tuberkulózou.

Letos se v třebíčské nemocnici jedná už o třetí případ tuberkulózy. Z toho dva pacienti onemocněli otevřenou formou nemoci. Před mužem ze Slovenska se v nemocnici léčila ještě žena ze Žďárska. „Během jednoho roku přijmeme na oddělení zhruba deset lidí s touto nemocí. V posledních letech se jedná převážně o pacienty cizí národnosti, a to Slováky a Mongoly,“ řekl primář Hanák.