Beseda o studiu v Kanadě a Jižní Koreji

V pátek 5. ledna se od 19.30 hodin ve Studentském klubu Halahoj na půdě Katolického gymnázia uskuteční přednáška dvou absolventů studujících v neobvyklých světových destinacích. Anička Paločková přednese o půlročním studiu v Kanadě, osvětlí úplně odlišný vzdělávací systém a ukáže krásné fotky ze severské divočiny. Ve druhé části večera pak Jiří Zhoř povypráví o jeho půlroce v Jižní Koreji, hlavně o tom jak se dokázal aklimatizovat v asijské kultuře, ale i o tom jak prožíval napětí vytvořené vztahem Severní a Jižní Koreje. Těšit se tedy můžeme na dobrodružné příhody a fotografie ze dvou naprosto rozlišných kultur. Vstupné je 30 korun.

Tříkrálový koncert na zámku

Rozloučení s nádhernou vánoční atmosférou proběhne v Kamenném sále třebíčského zámku za doprovodu hudebních skladeb v podání souboru z rakouského Vösendorfu v neděli 6. ledna od 17 hodin. Vstupné je 50 korun. V zámecké konírně bude zároveň naposledy zpřístupněna výstava betlémů z Třebíče a okolí a z Rakouska.

Tříkrálový průvod v Náměšti

Tradiční průvod Tří králů projde Náměští v sobotu 6. ledna. Vyrážet bude od radnice z Masarykova náměstí v 10 hodin a dojde až k živým jesličkám na farním dvoře. Teplé občerstvení bude zajištěno.

Tříkrálová procházka na Babylon

Pro milovníky zimních poobědových procházek je připraven v neděli 7. ledna pochod na rozhlednu Babylon. Turisté vyjdou ve 12.30 hodin od obecního úřadu v Kramolíně a během cesty pro ně bude připraveno bohaté občerstvení a také tříkrálová sbírka. Cesta potrvá asi hodinu, budou ji navíc zpříjemňovat Babylonští trubači svou hrou na lovecké rohy.

Tříkrálová plavba

V neděli 14. ledna ve 13.00 vyplouvá loď Horácko na Tříkrálovou plavbu pro charitu. „Přijďte si zazpívat nebo alespoň poslechnout krásné koledy a přitom pomoci dobré věci. A to v příjemném prostředí na lodi,“ zve posádka lodě Horácko.