Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tříkrálová sbírka? Lidé jsou k ní rok od roku vlídnější. Dávají tisíce

Třebíč - Tříkrálová sbírka skončila. Zapojilo se do ní na 1 500 dobrovolníků, kteří s pokladničkami obešli přibližně 200 osad, obcí a měst. Výsledek? Na Třebíčsku se vybralo 2 278 688 korun, tedy o 99 066 korun více než před rokem.

29.1.2016
SDÍLEJ:

Tři králové v Třebíči.Foto: Deník/ František Vondrák

V samotné Třebíči a přilehlých obcích se nasbíralo 380 653 korun, o 5 736 korun více než vloni.

V Třebíči se o úspěch sbírky výrazně zasloužila rodina Čapkova, která společnými silami nasbírala do pěti pokladniček celkem 70 673 korun! Vše dohromady vážilo 18 kilogramů a nejtěžší pokladnička měla víc než pět kilo. „V Třebíči není koledování jednoduché, zvláště v panelových domech, ve kterých není výtah. Schody, co jsme se stále těžšími a těžšími pokladničkami vyšlapali nahoru i dolů, jsme už pak ani nepočítali," sděluje paní Čapková. „Letos jsme si k těm stávajícím ulicím přibrali některé další, které nebyly obsazeny, a podařilo se nám to zvládnout. Bylo to velmi náročné, ale výsledek nás těší, " dodává.

Skautská vedoucí Jaroslava Hlinková se do sbírky zapojuje nepřetržitě od jejího počátku. Společně se skauty a skautkami vykoledovala ve čtyřech pokladničkách opět vysokou částku 48 650 korun. „V období konání sbírky jsem buď v práci, nebo na Tříkrálové sbírce," odpovídá na otázku, jak lze takového výsledku dosáhnout.

„Je potřeba počítat s tím, že koledování zabere nějaký čas," konstatuje pracovník Azylového domu pro muže Pavel Veselý, který vytvořil skupinku spolu se svými klienty. „Obejít takovou menší čtvrť rodinných domů může trvat 3,5 4 hodiny, někdy i déle. Ale byli jsme většinou přijati vstřícně, mnohde naši návštěvu už očekávali a s úsměvem nás vítali, chtěli právě od nás napsat nápis nad dveře a nezapomněli k naší radosti také štědře přispět do pokladničky."

Tříkrálová sbírka se na mnoha místech stala milou a očekávanou tradicí. V Náměšti nad Oslavou je její součástí Tříkrálový průvod se třemi králi na koních a prostým lidem, nesoucím dary do betléma. Tři králové s bohatým doprovodem se vydávají také k rozhledně Babylon u Kramolína. Ukázkami troubení ji zpestřuje skupinka trubaček a trubačů.

Ředitel: Naši pomoc ti lidé potřebují

Koledníci třebíčské Charity chodí na koledu do Jaderné elektrárny Dukovany i na radnici v Třebíči. Už popáté se vydala na Tříkrálovou plavbu loď Horácko. Tři králové na palubě hrou na flétničku a zpěvem koled vytvořili na lodi příjemné prostředí a pasažérům ani nevadilo podmračené mlhavé počasí venku. Během plavby přispěli králům do pokladničky a majitel lodi Milan Jahoda stejně jako v předchozích letech věnoval veškerou tržbu za jízdné také do sbírky.

Jak bude použita Tříkrálová sbírka 2016 v Oblastní charitě Třebíč? Nejdůležitější bude výstavba nového Domova pro matky v Třebíči i se zázemím pro Ranou péči Třebíč, která se věnuje malým dětem s postižením a jejich rodinám. Z části výtěžku se dokončí stavební práce na Gen. Sochora, kde sídlí služby pro seniory, lidi s postižením a nemocné. Pečovatelská služba plánuje zakoupit auto k poskytování svých služeb na okrese. Ze sbírky bude hrazena humanitární pomoc a materiální či finanční pomoc lidem v sociální a zdravotní nouzi.

„Chci poděkovat všem, kdo mají zásluhu na Tříkrálové sbírce. Vážím si vaší přízně, která je pro nás motivací k další práci. Stále lepší výsledky Tříkrálové sbírky svědčí o tom, že jste ji přijali a chcete mít skrze ni podíl na pomoci druhým lidem, kteří v různých svízelných situacích naši podporu potřebují," vzkazuje ředitel třebíčské Charity Petr Jašek.

Autor: Luděk Mahel

29.1.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Třebíčští Snipeři vyloupili Bystřici

Ilustrační foto

Tři roky zákazu činnosti. Ochránce zvířat Ondráček se však k soudu nedostavil

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Mladý muž napadl v parku ženu ležící na lavičce

Třebíč - V parku na Gorazdově náměstí v neděli po půlnoci čtyřiadvacetiletý muž napadl a zranil ženu. „Policisté přijali na tísňové lince 158 oznámení, že se z části parku u ulice Smrtelná ozývají rány a křik. V parku policisté nalezli zraněnou ženu, nikdo další se zde nenacházel,“ řekla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení