Klementová nezávodila jen ve své doméně, jíž jsou dlouhé tratě, ale absolvovala i závody na krátkou vzdálenost.

„V úterý ráno mě čekal první závod ve slané vodě. Začala jsem pětadvacet metrů motýlkem a pokračovala závodem sto metrů prsa. Tam jsem byla dvacet setin sekundy od třetího místa, ale když jsem zjistila svůj čas, byla jsem spokojená a měla z výsledku radost. V posledním závodu na 200 metrů kraulem jsem vybojovala třetí místo,“ zhodnotila členka Klubu ledních medvědů Třebíč první závodní den.

Andrea Klementová se v cíli vítá se svými kamarády z otužileckého Klubu ledních medvědů Třebíč.
Andrea Klementová z Třebíče zdolala Dalešickou přehradu. Uplavala devět mil

O tom, že i otužilcům může být ve vodě zima, se přesvědčila hned následující den. „Středa začala padesáti metry kraulu. Když jsem vlezla do vody, byl to hrozný šok, voda byla oproti předešlému dni strašně studená,“ popsala Klementová s tím, že po této plavbě pořádně vystrašila další české plavce čekající na své závody, kterým barvitě líčila, jak je voda ledová.

„Následoval start na 200 metrů prsa, kde jsem vyplavala třetí místo a odpoledne na 450 metrech kraulem také třetí místo. Když jsem plavala delší tratě, tak mi voda už tak studená nepřišla,“ doplnila závodnice.

Výsledky Andrey Klementové na MS v Tallinu

  • 25 m motýl – 8. místo
  • 100 m prsa – 4. místo
  • 200 m kraul – 3. místo
  • 50 m kraul – 5. místo
  • 200 m prsa – 3. místo
  • 450m kraul – 3. místo
  • 25 m kraul – 7. místo
  • 50 m prsa – 4. místo
  • 25 m prsa - 4. místo
  • 100 m kraul - 4. místo

Další medaile už necinkla, Klementová však v součtu nasbírala také čtyři bramborové. Celkem se zúčastnila deseti závodů, což byla pro ni podle jejích slov obrovská škola. Stejně jako severské podmínky.

„Teplota voda se během závodů oficiálně pohybovala mezi 1,5 a dvěma stupni Celsia, každé ráno byla na moři tenká vrstva ledu. Na tomto mistrovství byla obrovská konkurence, přijelo na něj asi 1300 plavců ze čtyřiceti zemí světa. Většina nejlepších plavců je v mé věkové kategorii, proto jsem na své výsledky hrdá,“ sdělila Lední medvědice.

Třebíčská otužilkyně Andrea Klementová.
Třebíčská otužilkyně Andrea Klementová poplave přes La Manche. A hned dvakrát

„I když to vždy nedopadlo na medaili, která mi mnohdy utekla o pár sekund, nebo dokonce i setin, nejpodstatnější je pro mě zlepšení časů, účast a neustále nabírání nových zkušeností od ostatních plavců. Troufám si říct, že jsem jedna z mála, která si dala všech deset startů. Ale chtěla jsem si to zkusit, když už jsem tam letěla. Pokaždé jsem se dostala do superfinále, kde závodí deset nejlepších bez ohledu na věkovou kategorii. Většinu startů jsem plavala poprvé, takže jsem opět nabyla nové zkušenosti,“ prohlásila Klementová s poděkováním své sestře Petře, která ji na závody doprovázela coby morální podpora a manažerka.