Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tři králové vybrali o 50 tisíc více než loni

Třebíčsko - Tříkrálová sbírka se letos uskutečnila již potřinácté a opět se do ní zapojila většina obcí Třebíčska. Navíc se vybralo více než v loň- ském roce, každý plnoletý přispěl v průměru dvacetikorunou. Koledníci vybrali přes 1,8 milionu korun.

23.1.2013
SDÍLEJ:

Tříkrálová sbírka. Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Karel Rozehnal

Tříkrálová sbírka probíhala na Třebíčsku stejně jako jinde v zemi. Do ulic obcí a měst vyrazily skupinky se čtyřmi sty a jednou kasičkou. „Určitě se do toho v našem okresu zapojilo přes tisíc lidí. Velkou část tvoří koledníci, v některé obci jich byly třeba i dvě, tři skupinky, které se v průběhu čtrnácti dní, kdy se sbírka konala, s jednou kasičkou střídaly," vysvětlila koordinátorka sbírky na Třebíčsku Blanka Spilková.

Z Brněnské diecéze znají vybranou sumu ve třech okresech, a to na Blanensku, Břeclavsku a Třebíčsku. „Už máme sečteno. Výtěžek za celý okres Třebíč je 1 882 549 korun, což je o 52 157 více než loni," potvrdila Blanka Spilková. „Ve městě Třebíči se vybralo 304 039 korun, to je o dvaadvacet tisíc více než loni," pochvalovala si.

Zvýšený zájem lidí však není jediným důvodem ke spokojenosti. „Určitě nás částka mile překvapila, potěšila nás, ale letos jsme byli rádi i za to, že jsme získali další nové dobrovolníky, kteří se věnovali koledování v pěti nových obcích. Zbývá už jen několik malinkých, které se projektu neúčastní," podotkla za charitní dobrovolnické centrum Spilková.

Podle ní je také úspěchem, že se podařilo lidi doslova získat pro věc. „Je dobře, že se Tříkrálová sbírka stala tradiční záležitostí a většina lidí ji tak přijala. Je to pro ně příležitost, jak projevit sociální cítění a solidaritu s těmi méně šťastnými lidmi. Překvapilo nás, že dokonce i někteří starší lidé přispívali vyšší částkou," zavzpomínala Spilková.

Se slovy uznání přispěchal ředitel Oblastní charity Třebíč Petr Jašek: „Velký a upřímný dík patří zejména koledníkům, kteří se vydali do terénu a nesli na sobě tíhu celé této náročné služby. Velmi si této obětavosti a ochoty vážím," vyznal se a přidal další pozitivum. „Všem, kteří do sbírky přispěli, a nezřídka i srdečně a radostně naše koledníky přijali, ze srdce děkuji. Taková pomoc nás nejen těší, ale dává nám možnost naplňovat naše poslání pomáhat lidem v obtížných životních situacích," dodal Jašek.

Vybrané peníze jsou prý vždy využity pro dobrou věc. „Největší část loňského výtěžku sbírky připadla na rekonstrukci domu na Karlově náměstí, ve kterém mají od července 2012 zázemí terénní pracovníci charitní služby. Z letošní sbírky bychom chtěli přispět na provoz charitní pečovatelské služby a usnadnit tak život seniorům a lidem se zdravotním znevýhodněním," doplnila Blanka Spilková.

KAMIL ČERNÝ

Autor: Redakce

23.1.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Třebíčští Snipeři vyloupili Bystřici

Ilustrační foto

Tři roky zákazu činnosti. Ochránce zvířat Ondráček se však k soudu nedostavil

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Mladý muž napadl v parku ženu ležící na lavičce

Třebíč - V parku na Gorazdově náměstí v neděli po půlnoci čtyřiadvacetiletý muž napadl a zranil ženu. „Policisté přijali na tísňové lince 158 oznámení, že se z části parku u ulice Smrtelná ozývají rány a křik. V parku policisté nalezli zraněnou ženu, nikdo další se zde nenacházel,“ řekla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení