Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tři králové s velbloudem vyjdou do ulic

Třebíč - Tři králové s velbloudem budou po Novém roce chodit ulicemi v Třebíči. Budou vybírat peníze do humanitární Tříkrálové sbírky, kterou každoročně organizuje katolická Charita.

26.12.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Bílek Michal

Sbírka začne již 2. ledna a potrvá do 11. ledna. Oficiálně ji v Třebíči zahájí ředitel Oblastní charity Třebíč Petr Jašek, který spolu s dalšími pracovníky Charity navštíví 5. ledna dopoledne na radnici starostu Ivo Uhra a poté projdou Karlovo náměstí.


O den později vyjdou do ulic Tři králové s velbloudem. „Potkáte je v úterý 6. ledna mezi 14 a 16 hodinou v okolí hotelu Atom a na sídlišti Marijánka v ulici Obránců míru. Přispějete-li jim do pokladničky, podpoříte činnost třebíčské Charity,“ řekla Marcela Blažková z třebíčské Charity.


Tříkrálová sbírka je jednou z největších humanitárních sbírkových akcí u nás. Charita ji organizuje od roku 2000 a probíhá vždy začátkem ledna. Oblastní charita Třebíč se do ní aktivně zapojuje od roku 2001. Díky sbírce se podařilo shromáždit poměrně velké finanční prostředky. Loni to bylo 1 385 000 korun, po dva roky předtím asi o sto tisíc méně. Peníze pomohly podpořit mnoho charitativních projektů. Mimo místních pomohly například také lidem postiženým tsunami na Srí Lance.


„Letos bychom chtěli výtěžek sbírky použít na konkrétní pomoc lidem ve zdravotní a sociální nouzi, na podporu Domova pro matky v tísni a podporu domácí hospicové péče,“ zmínila Blažková.


Tříkrálovou sbírku provádí zpravidla tříčlenné skupinky koledníků. Vedoucímu skupinky musí být minimálně 15 let, při koledování nosí u sebe průkaz - pověření k provádění sbírky vystavené Charitou. Koledníci chodí dům od domu, zvoní na jejich obyvatele, nevstupují do bytů a zůstávají přede dveřmi. Jako symbolické poděkování rozdávají dárcům malé balení cukru, letáčky s informací, na co se sbírka použila v Oblastní charitě Třebíč v loňském roce a jaké jsou záměry na další rok.


Se svolením majitele koledníci napíší křídou na domovní dveře znamení K+M+B 2008. Jsou to počáteční písmena jmen tří mudrců Kašpar (latinsky Casparus) tzn. strážce pokladů, Melichar (Melchior) tj. král je světlo, Baltazar, ochránce života. Nápis znamená také přání: Christus Mansionem Benedicat, Kristus žehnej tomuto domu.

Autor: Luděk Mahel

26.12.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Okříšské fotbalistky inkasovaly půl tucet branek v Líšni

Ilustrační foto.

Třebíčští Snipeři vyloupili Bystřici

Tři roky zákazu činnosti. Ochránce zvířat Ondráček se však k soudu nedostavil

Třebíč – Ani ne za půl hodiny vynesl třebíčský soudce František Frula ve středu rovnou verdikt nad místní organizací Ligy na ochranu zvířat Třebíč, za kterou v minulosti vystupoval jako její šéf Petr Ondráček.

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Mladý muž napadl v parku ženu ležící na lavičce

Třebíč - V parku na Gorazdově náměstí v neděli po půlnoci čtyřiadvacetiletý muž napadl a zranil ženu. „Policisté přijali na tísňové lince 158 oznámení, že se z části parku u ulice Smrtelná ozývají rány a křik. V parku policisté nalezli zraněnou ženu, nikdo další se zde nenacházel,“ řekla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení