Do Třebíče totiž ve středu rovněž dorazili mudrcové z východu, aby zahájili slavnostně další ročník Tříkrálové sbírky pro Oblastní charitu Třebíč.

Stovky dobrovolníků jsou však na nohou již od 1. ledna, kdy na Třebíčsku sbírka začala. „Každá skupinka má u sebe plastovou pokladničku s logem Charity, která je zapečetěná razítkem příslušného městského nebo obecního úřadu a napsaným číslem pokladničky. Vedoucí skupinky má u sebe navíc průkazku," popsal ředitel třebíčské Charity Petr Jašek, který na náměstí dorazil převlečený za Melichara.

Slavnosti u třebíčského vánočního stromu se účastnili také představitelé radnice či třebíčský děkan Jiří Dobeš. Ten upozornil, že i my můžeme darovat, stejně jako mudrcové, tři dary: „Těm nejbližším dejte lásku. Buďte otcem, matkou, manželem, manželkou. To je největší dar, který se nedá koupit a který náš svět potřebuje. Dejme druhým přátelství, úsměv, laskavé slovo, pohlazení či objetí. To dnešní doba také potřebuje. A zatřetí můžeme také darovat peníz s přesvědčením, že prospěje."

Onen peníz z letošní sbírky půjde především na výstavbu nového domu pro matky v tísni. „Chceme ji spustit v létě tohoto roku a bude to největší naše investice za dobu trvání Charity," pronesl Petr Jašek.