Písničkář Vlastimil Třešňák je muž mnoha zájmů a aktivit se představí se svou kytarou v kapli svaté Anny v Náměšti tento pátek.

Vlastimil Třešňák patří k uznávaným postavám české hudební scény. Jeho aktivity se neomezují jen na hudbu. Je znám coby spisovatel a jeho literární tvorba je rozsáhlejší a významnější než ta hudební. Zároveň je i úspěšným výtvarníkem.


Začátek jeho kariéry je v šedesátých letech, kdy nejprve vystřídal spoustu příležitostných povolání, aby se posléze rozhodl vystupovat jako zpěvák folkových písní. Byl členem sdružení Šafrán a brzo si vypracoval osobitý hudební styl.

Tehdejší oficiální kulturní politika nedovolovala vybočování z řad a fakt, že Třešňák podepsal Chartu 77 mu způsobila velké těžkosti. Ty vyústily v roce 1982 až k jeho emigraci. Nejprve zamířil do Švédska, kde spolu s jinými "oblíbenci režimu" vydává první desku a později i samostatná alba.

Poté se stěhuje do Německa a po pádu železné opony žije převážně v Čechách.

O návrat na hudební scénu se postaral v roce 1995 vydáním alba s názvem Koláž. Po něm se odmlčel, aby v roce 2005 vydal CD s názvem Inventura a v roce 2007 Skopolamin.

Koncert Vlastimila Třešňáka začíná 11. ledna v 19 hodin.