„Strašně mě mrzí, kam se dnešní fotbal ubírá. Teď nechci nijak hanit Vrchovinu, ale obecně se tým ubírá směrem důrazu a tvrdosti a zákeřnosti. Trendem je jedenáct nabušených borců na hřišti. Navíc to nezvládají ani rozhodčí,“ smutní jemnický trenér, který se rozhodně nechce vymlouvat. Je si totiž vědom, že jeho tým na Vrchovině herně propadl.


„Kromě prvních dvaceti minut, kdy jsme předváděli svůj fotbal, nás soupeř přehrál v důrazu i rychlosti. Vrchovina nás měla přečtené,“ uznal Kincl, jehož tým potřebuje hrát svou hru a pak je nebezpečný. „Jenže soupeř to všechno smazal.“


Dobrá taktika


To vrchovinský šéf lavičky Richard Zeman má přece jen více důvodů k radosti. Jeho svěřenci zvítězili jasným rozdílem 3:0 a i díky zisku tří bodů se vyhoupli na druhé místo nejvyšší krajské soutěže.


„Ale tak jednoduché to nebylo. Byl to hodně důrazný zápas. S Vrchovinou se moc pohledné zápasy nehrají, ale zvládli jsme ho dobře takticky,“ mnul si ruce Zeman, jehož mladíci splnili to, co si před zápasem předsevzali.


Navíc ho potěšil i fakt, že má velmi produktivní útok. Jak zkušený Vojtěch Zedníček, tak i mladík Michal Buchta se proti Jemnicku prosadili.
„Máme kvalitní útok. Hlavně Vojta odehrál perfektní zápas,“ těší kouče Vrchoviny, který ovšem také vidí obecný problém ve výkonech rozhodčích, a to především těch mladších.


„Jsou hodně úzkoprsí. Samozřejmě je pravda, že je to i naší nedisciplinovaností, ale jsou hodně úzkostliví,“ přemýšlí Zeman. Jeho tým dostal ve dvou zápasech dvě červené karty.