„Máme na zahradě chatku. Dosud to každému bylo jedno, ale od letoška to prý znamená, že jsme majitelé nemovitosti. A proto máme platit, jako bychom v ní bydleli. Zdá se ale, že konečně někdo dostal rozum,“ uvedl Nováček.

Nová vyhláška o poplatku za odpad na majitele zkolaudovaných nemovitostí na zahrádkách opravdu nahlížela jako na vlastníky domu. A s tím byly spojené i platby za likvidaci odpadu. Třebíčská radnice pro majitele zahradních chatek žádala výjimku u ministerstva vnitra. „Argumenty, že lidé, kteří mají zahrádku s rekreačním objektem, už poplatek platí za trvalý pobyt, nebyly ale ministerstvem akceptovány,“ uvedla mluvčí třebíčské radnice Irini Martakidisová.

Etikety z Íránu.
Pivní nadšenec z Jemnice sbírá etikety, má jich už přes 45 tisíc, podívejte se

Třebíčské radnici se novou vyhlášku přesto podařilo k radosti majitelů zahradních chatek obejít. „Vyjednali jsme na ministerstvu výjimku pro území města, ze kterých není svážen směsný odpad. To znamená, že zahrádkářské kolonie budou z vyhlášky vyjmuty a lidé, kteří zde mají zahrádky s rekreačními chatkami, za odpad platit nebudou. Připravujeme i pravidla, aby lidé, kteří za rekreační objekty poplatek pro letošní rok zaplatili, mohli požádat o vrácení peněz,“ vysvětlil místostarosta Pavel Janata.

Novou podobu vyhlášky musí v dubnu schválit ještě zastupitelstvo města.