„Závod se uskutečnil v sobotu 27. října v zatopeném lomu v blízkosti Horní Cerekve s průzračně čistou vodou bez chemie a saponátů, jakou u nás k dispozici nemáme a teplotou vody 10 °C,“ popsal šéf Klubu ledních medvědů Zdeněk Mikoláš.

Na startu se sešlo 200 plavců z celé republiky a třebíčští otužilci o sobě dali vědět hned v úvodu dvěma medailemi za druhé a třetí místo. Postarali se o ně dva noví členové, kterými jsou Petra Palásková a Josef Žatečka.

Po vyhlášení výsledků v hotelu Rustikal následovala přednáška na téma Wim Hofovy metody o nových poznatcích v oblasti otužování, spojených s dýchací technikou. Deštivé počasí, které celou akci provázelo, otužilci samozřejmě neřeší, takže domů se vraceli ve večerních hodinách všichni spokojeni a připraveni na další podobné akce.

Jednou z nich bude i propagační ukázka pro veřejnost, která se uskuteční dne 22. prosince ve 13.30 hodin na obvyklém místě v řece Jihlavě, to jest u Finančního úřadu a protějším Svojsíkově nábřeží v Třebíči. „Diváky srdečně zveme,“ vzkazuje Zdeněk Mikoláš.