V základních skupinách bylo k vidění spoustu kvalitních zápasů a až do posledního utkání nebylo jisté, kdo postoupí do vyřazovacích bojů. Černý Petr nakonec připadl ve skupině A Stoonu Stonařov a ve skupině B Autobahnu Plzeň.


Oba domácí týmy vyhrály své základní skupiny a do vyřazovacích bojů tak šly z výhodnější pozice. První čtvrtfinále k sobě svedlo domácí Rebel´s II. a Pic Ho Tam Kuželna. Velice vyrovnaný souboj skončil bezbrankovou remízou. Na řadu tak přišly penalty. Úspěšnější byli domácí borci, za které skórovali Široký, Netolička, Jeřábek a Fiala. Za Kuželnu proměnili Rozsypal, Krontorád, Šlapal.


Druhé čtvrtfinále odehrál druhý domácí tým Rebel´s I. proti pražskému týmu Wanner Vršovice 2000. Od začátku utkání byla vidět zkušenost Rebelů, kteří neponechali nic náhodě a zatížili konto Wannerů čtyřmi góly, o ně se podělili Voda s Kotrbou, kteří skórovali po dvou brankách.


Další zajímavou bitvu svedly Masník Polná a tradiční účastník turnaje FC Kozina Oleksovice. Ze začátku to byl takticky hraný zápas bez větších šancí, až v průběhu utkání dokázala Kozina utéct na rozdíl dvou branek zásluhou Michala Dočkala a Zbyňka Varhaníka. Polná poté dokázala snížit Jardou Körbrem, ale stopku do semifinále jim vystavil Martin Varhaník. Napínavý souboj tak skončil výhrou „Koziňáků“ 3:1.


Poslední čtvrtfinále obstaral nováček turnaje Paroh Team Kaplice a dvojnásobný vítěz Rebel´s cupu Aligátoři Třebíč. Kvalitní tým z jižních Čech, ale na obhájce nestačil. Třebíčští vyhráli zaslouženě, když se brankové blýskl Milan Bednář, který zaznamenal hattrick. Utkání skončilo 3:1 pro Aligátory.
Smifinálové dvojice tak utvořili Rebel´s II. - Kozina Oleksovice a Rebel´s I. – Aligátoři Třebíč.


První utkání o finále účast začalo velmi opatrně. Postupně se začalo i útočit, ale gólmani na obou stranách opět čarovali. Za domácí II. nastoupil poprvé v dresu Rebel´s nestárnoucí Ivo Kratochvíl, který nakonec rozhodl Rebel´s II o postupu.


Druhé semifinále měl být pro Rebely reparát za loňské finále, kdy podlehli Aligátorům 4:1. Úvod nasvědčoval tomu, že Rebelové pro výhru udělají vše a hned v první minutě se ujali vedení po krásné akci Jeřábka s Pacholíkem, kdy druhý jmenovaný skóroval.


Za okamžik ale domácí obránce chyboval a Bednář křižnou střelou vyrovnal. Domácí potom měli několik slibných šancí, ale když už byl gólman Němec překonán, zastoupil ho jeho spoluhráč na brankové čáře. Potom přišla pro domácí sprcha, když Flekal vybojoval balon a obešel dva protihráče a střelou k tyči nedal Vejtasovi šanci. Rebelové potom vše vsadili na útok, ale ani power-play ke konci zápasu nestačila na vyrovnání. Domácím se tak rozplynul sen o prvním vítězství, jelikož by se ve finále potkaly oba hostitelské týmy.


Domácí Rebel´s I. si spravili alespoň chuť v penaltovém rozstřelu, když porazili FC Kozinu Oleksovice 3:0. Penalty proměnili Petr Jeřábek, Milan Musil a Michal Pacholík. V bráně Rebelů kraloval Jiří Vejtasa, který chytil tři penalty Koziňáků a Rebel´s I. tak obsadil konečné 3. místo.


Do finále šli domácí s tím, že budou vycházet ze zajištěné obrany, kterou ještě zezadu podporoval celý turnaj skvěle chytající Fiala, což vycházelo celý první poločas, ve kterém branka nepadla.


Na začátku druhé desetiminutovky však domácí obrana nechala na chvíli volného Zdeňka Adamova, který poslal Aligátory do vedení. Rebel´s se však nevzdali a v poslední minutě prostřelil vše, co mu stálo v cestě Netolička a na řadu přišly pokutové kopy. V těch však měli více štěstí borci z Třebíče a potřetí tak při vyhlášení zvedali nad hlavu pohár za první místo. Rebel´s II. tak při své první finálové účasti, přestože jako jediný tým nepoznal v základní hrací době hořkost porážky, převzal „pouze“ pohár za druhé místo.


„Závěrem bych chtěl poděkovat všem zúčastněným týmům za předvedenou hru a u některých i hru fair-play. Dále poděkování patří Laďovi Dočkalovi, který opět odkomentoval celý turnaj, jeho asistentovi Davidu Vejmelkovi, který se staral o celý chod turnaje.


Obsluze v baru Evě Hnízdilové a Čendovi Heráleckému a hlavně také trojici rozhodčích Pavlu Nenadálovi, Radku Vencovi a Vladimíru Hrůzovi. Zvláštní dík patří všem sponzorům, bez kterých by se turnaj neobešel,“ říká organizátor akce Ivoš Večeřa.


Konečné pořadí:

1. Aligátoři Třebíč. 2. Rebel´s Okříšky II. 3. Rebel´s Okříšky I. 4. FC Kozina Oleksovice
5. - 8. FC Masník Polná, Paroh Team Kaplice, Pic Ho Tam Kuželna, Wanner Vršovice 2000, 9. Stoon Stonařov, 10. Autobahn Plzeň.


Individuální ocenění:

Nejlepší hráč turnaje: Michal Pacholík (Rebel´s Okříšky I.). Nejlepší střelec turnaje: Milan Bednář (Aligátoři Třebíč). Nejlepší gólman turnaje: Libor Fiala (Rebel´s Okříšky II.). Nejhezčí hráč turnaje: Miroslav Rousek (Pic Ho Tam Kuželna). Nejrychlejší gól turnaje: Zbyněk Varhaník (FC Kozina Oleksovice). Nejlepší trenér: Jiří Valerián (Pic Ho Tam Kuželna). Největší smolař: Ladislav Pártl (FC Masník Polná). Nejslušnější tým turnaje: Autobahn Plzeň.

IVOŠ VEČEŘA