„Ve středu předložím vypracované podmínky radě města,“ řekl včera starosta Ivo Uher. „Bude to soutěž takzvaně na klíč, kde bude několik vah posuzování nabídek. Rozhodovat bude počet domácností, do kterých uchazeč výběrového řízení televizní signál infokanálu doručí. Podstatnou roli sehraje i cena,“ naznačil Uher část podmínek.


Půjde-li vše hladce, měl by podle něj pilotní projekt třebíčského televizního vysílání, jehož hlavní součástí bude zpravodajství z celého města, fungovat už od září do konce letošního roku. „Poté se město bude moci rozhodnout, zda bude ve vysílání pokračovat i v dalším roce,“ vysvětlil starosta.


Ve druhé polovině srpna by měl být znám i vítěz výběrového řízení. „Byl bych rád, kdyby se podařilo spustit testování vysílání už od začátku září a pilotní provoz od poloviny září,“ popsal.


Už nyní se prý objevují zájemci. „Zatím víme minimálně o třech,“ řekl starosta. Jedním z údajných uchazečů by měla být i pelhřimovská firma podílející se na výrobě pořadu Zrcadlo vašeho kraje.


„Bylo by to bezvadné, určitě by takové vysílání tady v Třebíči být mělo. Už je mají leckde i daleko menší města,“ mínila Květa Vaňková z Třebíče. Pravdou je, že televizní vysílání kabelové televize skvěle funguje například v Moravských Budějovicích a také v Okříškách.


Starostové si televizi pochvalují


Kladný přínos kabelové televize pro městys Okříšky přiznal starosta Josef Kula: „Kabelová televize u nás funguje už patnáct let. Zlepšila se tím informovanost občanů a je to i o komfortu programové nabídky. Výhodou je i rozšíření internetových služeb. Před časem jsme vylepšili grafiku, chystáme se na vysílání videí z akcí.“


Pozitivní náhled na kabelovou televizi v Moravských Budějovicích má tamní starosta Vlastimil Bařinka: „Přineslo to určitě nejen pohodlí do domácností, ale i informace o chodu mnoha zařízení ve městě, o dění na radnici i ve městě.“ Obě zmíněné televize vysílají například přenosy ze zastupitelstev.