Pod patronací Hotelové školy a za přispění Grantového systému města Třebíče vznikl třebíčský klub in line bruslení. „Jeho cílem je připravit své členy na závody, které se v době od dubna do října konají prakticky každý týden. Závodníky chceme zajistit po stránce technické i materiální,“ předesílá bruslařský instruktor Zdeněk Pokorný.

Jak říká, výhodou tohoto závodního sportu je, že není omezen věkem a na startu se tak potkávají bruslaři od šesti do sedmdesáti let, profesionálové i úplní nováčci.

„Není výjimkou změřit si síly třeba s Martinou Sáblíkovou," zmiňuje Pokorný. Rozhodně prý není nutné bojovat vždy o medaile. Stačí rozdat si to s vyrovnaným soupeřem či s vlastním závodním časem. Samotné závody má instruktor za velmi atraktivní pro jezdce i diváky, neboť se v nich podobně jako v cyklistice uplatňuje taktika jízdy ve vláčku, úniky, spurty a další. Většinou vedou centry velkých měst po frekventovaných silnicích, na něž se bruslaři běžně nedostanou. „Například Berlínského maratonu se každoročně účastní téměř sedm tisíc závodníků a 60 tisíc diváků podél trati," uvádí Zdeněk Pokorný.

Pro třebíčské bruslaře ale je úskalím kopcovitý terén. K jízdě mnoho možností nemají. Zřejmě jedinou variantou přirozeného tréninku je cyklostezka kolem řeky Jihlavy od Svojsíkova nábřeží do Poušova. Doufají ovšem, že se v budoucnu dočkají nových tratí. Další příležitost mají na třebíčském zimním stadionu, kde ledovou plochu stejně jako loni vystřídal umělý povrch pro jízdu na kolečkových bruslích. Doufají ovšem, že se v budoucnu dočkají nových tratí.

Mladý třebíčský klub přivítá každého se zálibou v bruslení a chutí vyzkoušet nový sport. Zároveň nabízí umístění reklamy na dresech členů týmu a na in line webu. Podrobnosti a kontakty zájemci najdou na internetových stránkách www.inlineskola.estranky.cz. A kdo by chtěl především malé bruslaře vidět v akci, může v sobotu navštívit In line cup 2008 v brněnském obchodním centru Futurum. „Kromě spousty soutěží nejen na bruslích tu bude probíhat výcvik bruslení, který zajišťuje třebíčská Inlineškola. Přijďte se naučit základům tohoto sportu či vypilovat některé prvky,“ zvou pořadatelé.