Zvláště ti druzí tato místa velmi dobře znají – zejména pro krásné výhledy, z nichž nedaleká bazilika svatého Prokopa či městská věž vypadají jako na dosah ruky. „Chodím tam často a vždy se tím obrázkem kochám. Zvlášť teď na podzim, kdy je všechno krásně barevné a barvy jsou měkké, se toho pohledu nemůžu nabažit,“ komentoval Luboš Nováček.

Nováček a s ním i další, kteří se po Hrádku rádi procházejí, nyní budou mít o důvod k návštěvě více. Park na Hrádku prochází rozsáhlou obnovou, což město využilo a tak trochu utajeně připravilo malé překvapení. Do konce dubna příštího roku zde vyrostou tři velké dřevěné kruhy. „Budou sloužit k několika účelům. Jednak poslouží jako lavičky, ale také jako hrací prvek, po kterém budou moci například šplhat děti. A v neposlední řadě to poslouží jako fotokoutek, přes který lze fotografovat jednotlivé dominanty města. Z Hrádku je dobře vidět hlavně zámek s bazilikou a městská věž,“ popsal starosta Pavel Pacal.

Vyhlídka by měla vyrůst v místech, kde nyní vzniká opěrná zeď.
Na třebíčském Hrádku vznikne hravá vyhlídka, ocení ji hlavně děti

PPodle něj přišel s tímto nápadem za 1,2 milionu korun městský architekt Petr Ondráček. „Připadá nám to velmi vkusné a decentní. Na Hrádek se to určitě hodí,“ dodal starosta.

Zdroj: Deník/Milan Krčmář

Park na Hrádku v poslední době prochází rozsáhlou opravou. Ta je nyní ve třetí etapě a potrvá do konce listopadu. V příštím roce se práce posunou do závěrečné fáze, která spočívá ve vybudování zázemí na místě bývalého domu dětí a mládeže a odstranění nynější příjezdové asfaltové cesty.