„Vyslali jsme frézu do úseku Želetava – Lesná – Předín. Silnici už nebylo možné udržet sjízdnou ve dvou pruzích, jak ji vítr zahoukal sněhem,“ informoval v jednu hodinu odpoledne Miroslav Černý z Krajské správy a údržby silnic, pobočka Třebíč.

Krom toho fréza zdolá ještě komunikaci mezi Brtničkou a Opatovem. Odpoledne by se mělo mírně oteplit, silničáři proto očekávají, že sníh na polích ztěžkne a nebudou se tolik tvořit sněhové návěje. Silný vítr přetrvá až do večera. Nebezpečné úseky jsou posypané. V terénu je posila 12 radlic.


Podle posledních informací momentálně stojí doprava u Jinošova, kde u lesního motorestu uvízl kamion. Hasiči jej vyprošťují.


Ráno doprava stála u Výčap, Myslibořic, Moravských Budějovic, Štěměch, Želetavy a u Kněžic. Tam dokonce začalo hořet auto. Oheň poškodil motorovou část a palubní desku, vzhledem ke stáří vozu vznikla škoda 15 tisíc korun.

AKTUÁLNĚ

1632 - vítr by měl během noci ustávat. Srážky můžou přijít s pravděpodobností 50 procent.

16:00
- Na silnici u Čechtína uvízl kamion a blokuje dopravu.

15:38 - V této chvíli nejsou na Třebíčsku hlášeny žádné dopravní komplikace.

12:30
- Na silnici mezi Jinošovem a Náměští nad Oslavou uvízl kamion a zablokoval dopravu. Nyní (15:30) je již silnice normálně průjezdná.

Třebíčsko:

Silnice I. třídy: sněhové jazyky, sjízdné se zvýšenou opatrností.

Silnice II. a III. třídy: sněhové jazyky, sjízdné se zvýšenou opatrností.


Dálnice D1:

D1 141,5-188,5 km - mokré po chemickém ošetření, sjízdné se zvýšenou opatrností.

D1 94-141,5 km - mokré po chemickém ošetření, sjízdné se zvýšenou opatrností.

D1 45-94 km - holé vlhké, sjízdné bez omezení.

Narazíte-li na nějaký dopravní problém, napište nám! A to tak, že pošlete SMS na číslo 724 936 856 nebo pošlete email na adresu: frantisek.vondrak@denik.cz. Deník bude průběžně na svých webových stránkách informace umisťovat a aktualizovat.

Omezení:

Brtnice (kř. 403/405) [2] - hranice okresů JI/TR [11] silnice uzavřena od 29.07.2008 do 30.09.2009 omezení silničního provozu z důvodu rekonstrukce silnice od výjezdu z Brtnice k obci Zašovice (cca 4,8 km). Objízdné trasy jsou vyznačeny.

Ráno Třebíčsko ochromila kalamita

Sníh a nárazový vítr přinesl obtížně sjízdné silnice. Nyní je velmi obtížně sjízdná komunikace II/360 z Třebíče do Jaroměřic a II/152 z Jaroměřic do Myslibořic.

Za Výčapami se v kopci směrem na Třebíč ráno v půl osmé srazila dvě auta, jedno skončilo v příkopě. Utvořila se několikakilometrová kolona. Nyní už tam silničáři odhrnuli závěje, daří se pomalu úsek zprovoznit.

U Myslibořic je kamion přes silnici, hasiči pomáhají s vyproštěním, úsek je ale zablokovaný.

U Jinošova je problém v esíčku u rybníka, kde opět kamion blokuje provoz. Tradičně nejvíc zaváté je Opatovsko – teby okolí Želetavy, Opatova po Kamenici.

Silničáři nasadili veškerou techniku, přizvali též posily. Vítr ale situaci nadále komplikuje. Hlavní tah na Jihlavu by ovšem v tuto chvíli měl být na území Třebíčska bez dopravních komplikací.