Úsek mezi Trnavou a Rudíkovem je mezi řidiči opravdu pověstný. Každý den tudy jezdí například Lucie Málková. „Je to jediné místo, které je na celém úseku mezi Třebíčí a Velkým Meziříčím, potažmo dálnicí, opravdu špatné. Kdyby se to konečně vyřešilo, bylo by to fajn. Ale pokud vím, pořád tam jsou nějaké majetkové problémy,“ uvedla mladá Třebíčanka.

Podobně problematické místo lze najít i jižně od Třebíče, nedaleko Slavětic. Vojtěch Dokulil se u zdejší křižovatky už několikrát stal svědkem opravdu nebezpečné situace. „Někdy je to tam opravdu o nervy, zvláště když je silnější provoz. Problémem jsou hlavně auta jedoucí od Hrotovic. Ne každé dodržuje sedmdesátku, která je tu nařízena. Často vystřelí zpoza horizontu a pak je na neštěstí zaděláno. Už jsem kolikrát viděl, jak řidiči prudce brzdili, když před nimi do křižovatky vjelo auto od Třebíče,“ popsal Dokulil.

Obě místa spadají pod Kraj Vysočina. A zatímco Dokulil se podle krajské mluvčí Evy Neuwirthové může letos těšit na nápravu, Málková si ještě přinejmenším rok bude muset na rekonstrukci silnice počkat. „Stavební práce se letos dotknou více než dvoukilometrového úseku mezi Slavěticemi a takzvanou slavětickou křižovatkou, kde by po přestavbě měla vzniknout nová okružní křižovatka. Opravu silnice II/360 v úseku Trnava – Rudíkov plánuje Kraj Vysočina už delší dobu. V roce 2021 se podařilo získat stavební povolení s tím, že stavební práce budou zahájeny v letošním roce. Bohužel při přípravě akce se zatím nepodařilo uzavřít smlouvy se dvěma fyzickými osobami. Z toho důvodu se realizace přesouvá do roku 2023,“ sdělila Neuwirthová.

Okolí Slavětic však není jediné místo, kde silničáři letos kopnou do země. Kraj Vysočina zároveň chystá opravy jemnického průtahu v délce skoro půl kilometru, průtahu v Jaroměřicích nad Rokytnou, kde se opraví osm set metrů silnice a také opravu silnice v Okarci o délce sedmi set metrů.

Další opravy silnic provede Krajská správa a údržba silnic Kraje Vysočina. „V roce 2022 bude v okrese Třebíč souvisle opraveno celkem dvaadvacet kilometrů povrchů silnic II. a III. třídy pokládkou asfaltobetonové směsi. Bude dokončena rekonstrukce jednoho mostu z roku 2021, provedena oprava mostního svršku u tří mostů a u šesti mostů rozsáhlejší stavební údržba,“ informovali krajští silničáři.

Ti budou letos nejvíce pracovat na čtyřkilometrovém úseku silnice z Kramolína do Sedlece. Řidiče zde čeká úplná uzavírka. Tu řidiči letos najdou na celkem jednadvaceti místech. Dalších jedenáct míst bude průjezdných s omezením.

Jaké úseky se budou na Třebíčsku opravovat v příštích měsících:

Vícenice - Dolní Lažany úplná uzavírka

Kojatice - křižovatka II/411 úplná uzavírka

Horní Lažany - křižovatka III/36071 úplná uzavírka

Most v obci Želetava dopravní omezení

Most před obcí Velký Újezd přes potok Bihanka dopravní omezení

Koněšín průtah úplná uzavírka

Radkovice průtah úplná uzavírka

Zňátky průtah úplná uzavírka

Hranice kraje - Mohelno úplná uzavírka

Most před obcí Ocmanice dopravní omezení

Most za obcí Ratibořice dopravní omezení

Heraltice průtah úplná uzavírka

Rokytnice nad Rokytnou průtah úplná uzavírka

Trnava úplná uzavírka

Svatoslav - Benetice úplná uzavírka

Dobrá Voda - oprava havárie zdi a odvodnění silničního tělesa dopravní omezení

Most v obci Střítež přes potok Markovka dopravní omezení

Most v obci Vlčatín přes potok dopravní omezení

Bačkovice - most úplná uzavírka

Bahnův mlýn - propustek úplná uzavírka

Jaroměřice nad Rokytnou - průtah dopravní omezení

Okarec, úprava násypového tělesa úplná uzavírka

Řípov, rekonstrukce zárubní zdi dopravní omezení

Mikulovice, výstavba kanalizace úplná uzavírka

Střížov, výstavba kanalizace úplná uzavírka

Hrotovice - Dukovany, 1. stavba + okružní křižovatka dopravní omezení

Jemnice - průtah úplná uzavírka

Hrotovice - Dukovany, 1. stavba 2. etapa úplná uzavírka

I/23 Vladislav - mikrokoberec dopravní omezení

Jemnice - Radotice – hranice kraje (úsek Jemnice – Radotice) úplná uzavírka

Kramolín - Sedlec úplná uzavírka

Vaneč - mosty evidenční čísla 3923-2, 3923-3, 3923-4 úplná uzavírka

Fotky – slavětická křižovatka