Přesto bude parkoviště přístupné po celou dobu. „Kompletně to tady neuzavřeme. Vždycky zůstane minimálně jeden pruh volný. Prostřídáme je. Žádné půlhodinové fronty by tu tedy být neměly. Nechceme kohokoli omezovat. Zpomalí se maximálně řidiči navzájem, když se budou chtít předjíždět. Těch aut tady projede opravdu hodně. Ráno jsem koukal, že nebylo volné skoro žádné místo,“ popsal dělník Michal Čik.

Nedávno vznikl problém s počítadly volných míst na parkovišti na Komenského náměstí.
VIDEO: Na parkovištích v Třebíči se objeví závory, ceny za parkování se zvýší

Až budou dělníci hotoví, vjezd na parkoviště bude jiný, než jak byli řidiči doposud zvyklí. „Závory nebudou jedinou změnou. Vizuálně se promění celý vjezd. Upravíme totiž také obrubníky a chodníky. Samotné parkoviště však nijak nezmění a bude klasicky fungovat i nadále,“ přiblížil Čik.

Místní nejsou z úpravy nadšení. „Obchodníci tady skončí a budou moci jít hledat práci jinam. Nemáme šanci na přežití. Prvně upravili ceník parkování a teď ještě tohle. Starší lidé nemají čas nic stihnout do půl hodiny, aby měli parkování zdarma. A nyní k tomu máme rozkopané jediné normální parkoviště v Třebíči. Přitom se na něm kopalo pár let zpátky,“ prozradila svůj názor Ivana Neumanová, která má poblíž parkoviště obchod.

Zdroj: Jiří Kašpárek