Centrum, které v Třebíči původně vzniklo jako mateřské, funguje v Třebíči již deset let. Časem své aktivity rozšířilo i mimo okruh maminek s dětmi.
Oslavy se odehrají od 15. do 21. května. Chystaný dopolední a odpolední program je vhodný pro rodiny s dětmi i pro školky.

První den oslav by se neobešel bez klaunů, kteří budou doprovázet soutěže, hry, odměny a skákání na trampolíně. Odpolední program bude vyhrazen pro jízdu na koních, kterou zajistí jezdecká škola Sokolí.

Další den se akce přesune do Klubu Hájek (nad bazénem Laguna, pozn. red.). Tam bude možno spatřit vystoupení dětí z kroužků a zahájení výstavy Žena tisíce tváří.

Na výstavě fotografové Ladislav Němec a Michaela Hasíková představí konfrontaci mužského a ženského pohledu na ženu.

K závěru dne je připraven hudební večer se skupinou A JE TO a Milanem Řezníčkem. Další dny jsou v plánu rukodělné kurzy (smaltování, výroba šperků z korálků, malování na hedvábí), výtvarné semináře a rukodělné činnosti pro děti i rodiče a například také zpívání s multiinstrumentalistou Petrem Sedlákem. Dny otevřených dveří v Třebíčském centru se konají ve dnech 19. - 20. května od 8.30 do 18 hodin.

EVA UVÍROVÁ