Věž nebude přístupná v době od 1. do 14. září. „Město na věži bude měnit elektroinstalaci. Práce budou rozsáhlejší, a proto jsme se kvůli bezpečnosti návštěvníků rozhodli tuto památku na ty dva týdny zcela uzavřít,“ vysvětlila ředitelka Městského kulturního střediska Nikola Černá.

Zakázka vyjde na 400 tisíc korun. Odborná firma na věži upraví stávající elektrorozvaděč a rozšíří elektroinstalace včetně těch pro slavnostní nasvětlení ochozu.

Větrný mlýn, známá turistická atrakce v Třebíči po rekonstrukci roztočil své mohutné lopatky. Větrník byl postaven roku 1836, pro potřebu Budischowského závodů. Nedrtil obilná zrna, ale dubovou a borovou kůru na tříslo.
V Třebíči začíná hlavní turistická sezona, otevře se i trpasličí galerie

Na rozdíl od hlavních třebíčských památek nebývá městská věž otevřená celoročně. Přístupná je od dubna do října. Zejména její ochoz ve výšce zhruba pětatřicet metrů je oblíbeným cílem turistů. Z věže je totiž velmi dobrý rozhled na celý střed města. Turisté ji navštěvují také z toho důvodu, že na každé straně věže jsou velké hodiny. Právě velikost jejich ciferníků v kombinaci s umístěním na všechny čtyři strany z nich činí druhé největší hodiny tohoto druhu na evropském kontinentu. Minulý rok museli technici řešit odbíjení těchto hodin, které přestalo fungovat velmi krátce před městskými slavnostmi.