Díky speciálnímu lůžku nemocnice zajistí kvalitní a důstojnou péči pro obézní pacienty. Dosud museli při převozu silně obézních pacientů pomáhat hasiči a široký zdravotnický personál.

Na oddělení JIP a ARO jsou standardně lůžka s maximální nosností 250 kg, jedná se však o rovnoměrné zatížení lůžka, nikoliv o hmotnost pacienta. Maximální hmotnost pacienta na standardním lůžku se pohybuje okolo 180 kg.

„Nemocnice stále častěji přijímá pacienty kolem 180 kg a objevují se i pacienti, který mají výrazně přes 200 kg. Jejich transport zajišťují hasiči. Tyto pacienty nebylo možné dříve ani uložit na lůžko a hasiči je přenášeli na plentách. Následná manipulace s těmito pacienty byla pro personál velmi obtížná,“ popisuje ředitelka nemocnice Eva Tomášová.

Nové takzvané bariatrické lůžko má speciální kombinovanou matraci proti proleženinám, které jsou u obézních pacientů velkým problémem. Umí také zvážit pacienta, což je základní informace, která je nezbytná pro správné vedení léčby a podávání léků. V neposlední řadě lůžko má elektrický pohon, takže pacienta může převážet v rámci nemocnice jeden člověk a pacient tak není vystaven stresu, jako když ho transportuje po nemocnici skupina hasičů a celý tým zdravotníků.