Pacal již dopředu avizoval, že v případě zisku uvolněného mandátu v kraji si druhé placené místo v Třebíči nenechá. „Jestli budu či nebudu sedět na dvou uvolněných židlích, je pro mě jasná záležitost. Je jednoznačné, že jakmile se stanu náměstkem hejtmana, tak se spustí proces, abych se vzdal uvolněné funkce v třebíčském zastupitelstvu. Určitě nebudu sedět na dvou placených židlích," sdělil Pacal.

Vzdát se práce pro město Třebíč však úplně nechce. „Tím, že odejdu na kraj do pozice náměstka, tak nezabouchávám dveře směrem k Třebíči. Je zde rozdělaná spousta věcí a já bych v nich rád pokračoval jako neuvolněný člen rady," popsal místostarosta.

Jak přesně budou změny na radnici vypadat, zatím nikdo z vedení města říci nechce. „Změny určitě budou, ale zatím jsme si řekli, že do ustavujícího krajského zastupitelstva, které je 1. listopadu, to nebudeme komentovat," řekl místostarosta Třebíče Vladimír Malý, který byl zvolen krajským zastupitelem.

Také třebíčský starosta Pavel Janata chce na jednání o změnách počkat až do krajského ustavujícího zastupitelstva. „Samozřejmě je pravděpodobné, že budeme muset řešit pozici Pavla Pacala v radě města. Rovněž nás bude čekat přerozdělení kompetencí. Konečné rozhodnutí je v kompetenci zastupitelstva města. My počítáme s tím, že vše vydiskutujeme a připravíme řešení pro schůzi zastupitelstva, která bude 8. prosince," řekl Janata.

Změna ve vedení města by mohla být příležitostí ke snížení vysokého počtu uvolněných radních. Třebíč má od posledních komunálních voleb starostu, tři místostarosty a další dva uvolněné radní. „Nemohu to v tuto chvíli vyloučit, ale je zde mnoho souvisejících věcí, které musíme vyřešit," dodal Janata.