Dřív spolupracoval s Jiřím Jeřábkem, dalším lékařem, který do třebíčského zařízení přichází. Potkali se jako kolegové na I. chirurgické klinice Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně. „A v nemocnici SurGal, kde jsem vykonával funkci primáře chirurgie,“ doplnil Cagaš.

Jeho snahou i vizí je zavést v třebíčské nemocnici miniinvazivní laparoskopickou chirurgii, která znamená menší zátěž pro organismus. Půjde o výkony na tlustém střevě a dále o metabolickou chirurgii včetně tubulizací žaludku či o takzvaný gastrický bypass – obě metody medicína využívá při léčbě obezity.

Primář Cagaš věří, že pokud se podaří vizi splnit, bude z toho mít prospěch nejen nemocnice, ale hlavně pacienti z okolí.

Jiří Jeřábek se specializuje na všeobecnou chirurgii v plném rozsahu. Operuje laparoskopicky celé spektrum diagnóz žlučníku, slepého střeva, kýly, tlustého střeva, žaludku, sleziny, nadledvin i ledvin. „Pevně věříme, že pacienti rozšíření nabídky laparoskopických operací přivítají a chirurgie se stane výkladní skříní třebíčské nemocnice,“ zdůraznila mluvčí tohoto zdravotnického zařízení Jitka Mácová.

Vozíčkář, ilustrační foto.
Na vozíky nevhodné pro vozíčkáře musíme upozornit sami