„Před samotným blokovým čištěním budou uklizeny také chodníky a silnice, nezařazené v harmonogramu. To jsou zejména silnice v trasách Městské autobusové dopravy a chodníky kolem páteřních tahů do města,“ oznámila mluvčí třebíčské radnice Irini Martakidisová.

Blokové čištění budou, stejně jako zimní údržbu, provádět dvě společnosti. Severní část města bude čistit společnost Čikom, jižní společnost Klee.

Úklidové firmy budou čistit město podle časového rozvrhu, vždy v době od 7 do 17 hodin. Nejméně týden před začátkem čištění budou komunikace a parkoviště v jednotlivých ulicích označeny přenosnými dopravními značkami Zákaz stání nebo Zóna s dopravním omezením, s napsaným textem dle doby platnosti.

„Provozovatelé, řidiči a majitelé vozidel jsou povinni odstranit svoje auta z komunikace do doby začátku čištění. Odbor komunálních služeb města a provádějící firmy žádají občany, aby ve vlastním zájmu ve dnech čištění na komunikacích neparkovali, jinak se vystavují nepříjemnostem spojeným s odtahem vozu,“ upozornila mluvčí.

Komu bude vozidlo odtaženo, ať se obrátí na městskou policii, Bedřicha Václavka 59/11, telefon 568 896 383 nebo 603 859 512. Cena za odtah auta je tisíc korun za nedokončený odtah, dva tisíce za dokončený a 3500 korun zaplatí ten, kdo si nechá auto vrátit zpět.

Tabulku s rozpisem denního čištění, týdenní plán čištění i aplikaci, která upozorní na čištění v konkrétní ulici, najdou lidé na webu města, v sekci Informace pro občany.