VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Třebíč se zbavuje majetku

Třebíč – Město Třebíč se zbavuje nemovitého majetku ostošest. Nedávno zastupitelé kývli na prodej chátrající budovy kina Moravia, kterou za 8,95 milionu korun přiklepli pražské akciové společnosti. Schválili také prodej části pozemku za 1,7 milionu korun na Vltavínské ulici pro výstavbu chráněného bydlení pro mentálně postižené z dřívějšího jinošovského ústavu.

28.6.2011
SDÍLEJ:

ZUŠ RESONANCE NA SOUKOPOVĚ ULICI. Tuto třebíčskou ZUŠ hodlají radní přestěhovat z rekonstruovaných prostor žluté budovy do prostor ZUŠ Třebíč ve Fóru na Masarykově náměstí. Obě školy chtějí radní sloučit pod jedno vedení. Budovu nejspíš město prodá.Foto: DENÍK/ Eva Bártíková

Na prodej je nyní budova bývalé zdravotnické školy. A radní chtějí prodat i objekt podnikatelského inkubátoru v Borovině na Okružní ulici.

Tento návrh se však nezamlouval některým zastupitelům na jejich zasedání v uplynulém týdnu. Na to, že se situace může změnit a objekt pro začínající podnikatele na Okružní ulici v Borovině by se mohl časem hodit, upozornil zastupitel Petr Vašíček (ČSSD).

Navrhoval budovu neprodávat, pouze prodloužit nájemní smlouvu.

Na námitku odpověděl místostarosta Pavel Pacal (PRO Třebíč), že město vlastní dostatek jiných prostor, které jej vyjdou mnohem levněji. Jako příklad uvedl prostory v ulici Manželů Curieových.

Inkubátor nabídnou v aukci

Pacal přitom prozradil, že o odkoupení objektu borovinského podnikatelského inkubátoru má zájem společnost, která se věnuje výzkumu a inovacím a je ve zmíněném objektu v nájmu.

Jde o společnost Via Alta. „Mohla by na svoji činnost získat evropské peníze. Byl by to pro ni dobrý start, kdyby budovu vlastnila,“ mínil Pacal.

Prodej této budovy by měl být realizován formou aukce. Tomu se podivovala Naděžda Dobešová (ČSSD): „Kdo zaručí, že firma ten objekt v aukci získá?“
Nakonec zastupitelé těsnou většinou navrhovaný záměr prodeje podnikatelského inkubátoru schválili.

A jak na situaci reagují někteří obyvatelé Boroviny? „Je mi to jedno,“ konstatovala žena středního věku, bydlící v Borovině, která si nepřála zveřejnit své jméno.

Vysvětlení po radních požadoval Ivo Uher (ODS). Zajímalo jej, kam vlastně poputují veškeré peníze z realizovaného a zamýšleného prodeje městského majetku.

K tomu se místostarosta Pavel Pacal vyjádřil: „Tyto prostředky poputují dvěma směry. A sice do Fondu rozvoje a částečně mezi volné prostředky města, aby případně kryli kostlivce, kteří vypadli ze skříně a kteří městu hrozí.“ Na konkretizaci jednotlivých kostlivců ale nedošlo.

Hledají kupce bývalé zdravotnické školy

Město prodává také budovu bývalé zdravotnické školy a sice obálkovou metodou, přičemž nejnižší nabídka může být 10,08 milionu korun.
K 31. červenci zde končí nájem gymnáziu a jeho zřizovatel, jímž je kraj, už prý nemá o tuto budovu zájem. A jak se zdá, vbrzku dojde na schvalování dalšího záměru prodeje.

Město totiž uvažuje o sloučení dvou základních uměleckých škol.

Obě by měly fungovat od 1. ledna příštího roku pod jedním managementem v prostorách Fóra.

Podle místostarosty Pacala bude město uvažovat i o prodeji budovy ZUŠ Resonance na Soukopově ulici v centru města.

Autor: Eva Bártíková

28.6.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Josef Mladý

Lídr TOP 09 na Vysočině se obává ztráty demokracie

Volby na Vysočině.
AKTUALIZUJEME
46

ONLINE: Volby skončily. ANO vítězí i na Vysočině

ČSSD Vysočinu neudržela, ANO slaví vítězství

Vysočina – Vysočina už není oranžová. Zmodrala a ovládlo ji podobně jako jiné kraje hnutí ANO. Hlas hnutí ANO dalo 28,63 procent vysočinských voličů. Pro ANO jde o výrazné zlepšení oproti minulým volbám v roce 2013, kdy pro tuto stranu v kraji hlasovalo 15,89 procent voličů.

Reakce ODS: Otázka je, kam bude republika směřovat

Vysočina - S potěšení sledoval v Modrém domě v Jihlavě výsledky voleb do Poslanecké sněmovny volební štáb Občanské demokratické strany.

Krajský úřad dohlížel na klidné volby

Vysočina – Pracovníci Krajského úřadu Kraje Vysočina, kteří tradičně na volby na Vysočině dohlíželi, se během hlasování nesetkali s žádným závažným problémem nebo nedostatkem.

Voliči přicházeli odevzdat hlas i v posledních chvílích

Stařeč - Zájem voličů je patrný i ve Starči na Třebíčsku. Účast přesahuje 60 procent.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení