Na prodej je nyní budova bývalé zdravotnické školy. A radní chtějí prodat i objekt podnikatelského inkubátoru v Borovině na Okružní ulici.

Tento návrh se však nezamlouval některým zastupitelům na jejich zasedání v uplynulém týdnu. Na to, že se situace může změnit a objekt pro začínající podnikatele na Okružní ulici v Borovině by se mohl časem hodit, upozornil zastupitel Petr Vašíček (ČSSD).

Navrhoval budovu neprodávat, pouze prodloužit nájemní smlouvu.

Na námitku odpověděl místostarosta Pavel Pacal (PRO Třebíč), že město vlastní dostatek jiných prostor, které jej vyjdou mnohem levněji. Jako příklad uvedl prostory v ulici Manželů Curieových.

Inkubátor nabídnou v aukci

Pacal přitom prozradil, že o odkoupení objektu borovinského podnikatelského inkubátoru má zájem společnost, která se věnuje výzkumu a inovacím a je ve zmíněném objektu v nájmu.

Jde o společnost Via Alta. „Mohla by na svoji činnost získat evropské peníze. Byl by to pro ni dobrý start, kdyby budovu vlastnila,“ mínil Pacal.

Prodej této budovy by měl být realizován formou aukce. Tomu se podivovala Naděžda Dobešová (ČSSD): „Kdo zaručí, že firma ten objekt v aukci získá?“
Nakonec zastupitelé těsnou většinou navrhovaný záměr prodeje podnikatelského inkubátoru schválili.

A jak na situaci reagují někteří obyvatelé Boroviny? „Je mi to jedno,“ konstatovala žena středního věku, bydlící v Borovině, která si nepřála zveřejnit své jméno.

Vysvětlení po radních požadoval Ivo Uher (ODS). Zajímalo jej, kam vlastně poputují veškeré peníze z realizovaného a zamýšleného prodeje městského majetku.

K tomu se místostarosta Pavel Pacal vyjádřil: „Tyto prostředky poputují dvěma směry. A sice do Fondu rozvoje a částečně mezi volné prostředky města, aby případně kryli kostlivce, kteří vypadli ze skříně a kteří městu hrozí.“ Na konkretizaci jednotlivých kostlivců ale nedošlo.

Hledají kupce bývalé zdravotnické školy

Město prodává také budovu bývalé zdravotnické školy a sice obálkovou metodou, přičemž nejnižší nabídka může být 10,08 milionu korun.
K 31. červenci zde končí nájem gymnáziu a jeho zřizovatel, jímž je kraj, už prý nemá o tuto budovu zájem. A jak se zdá, vbrzku dojde na schvalování dalšího záměru prodeje.

Město totiž uvažuje o sloučení dvou základních uměleckých škol.

Obě by měly fungovat od 1. ledna příštího roku pod jedním managementem v prostorách Fóra.

Podle místostarosty Pacala bude město uvažovat i o prodeji budovy ZUŠ Resonance na Soukopově ulici v centru města.